На Буковині партійці допомагають громадам стати успішними

Депутат з фракції «Батьківщина» Чернівецької облради Світлана Фочук за підтримки місцевої влади й громад домоглася залучення у рідний Сторожинецький район проектів Програми розвитку ООН на загальну суму близько 700 тис. гривень.

Про це повідомляє прес-служба обласної парторганізації ВО «Батьківщина».

«За умовами проектів, до грантових коштів обов’язково мають долучатися кошти з районного та місцевих бюджетів, – каже Світлана Фочук. – А ще 5% від суми має докласти громада. У підсумку селяни не лише отримують ресурс для виконання необхідних ремонтів чи реконструкцій, а й запускається важливий соціальний механізм: люди стають активними, ініціативними, згуртованими й почуваються господарями у своєму селі».

Ідею залучення міжнародних коштів Світлана Фочук підхопила, коли була депутатом сільської, а згодом – районної рад. Першим був грант Міжнародного фонду соціальних інвестицій ще 2007-го, коли вдалося замінити дах, вікна і двері в будинку культури с. Кам’яна.

2012-го отримали фінансування з програми ПРООН, завдяки якій замінили систему водопостачання і водовідведення в Кам’янському дитсадку, згодом у ньому ще й замінили котел опалення на твердопаливний.

За успішним прикладом села Кам’яна потягнулися й інші села. Результатами виграних мікропроектів стало облаштування системи опалення в дитсадку та ремонт ФАПу в с. Великий Кучурів; капремонт вуличного освітлення в селах Комарівці та Верхні Петрівці; заміна котельного обладнання в с. Зруб-Комарівці; ремонт ФАПів у с. Нові Бросківці, дитсадка і загальноосвітніх шкіл у с. Ропча, Михальча та Старі Бросківці.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова