На Буковині «батьківщинівець» вшанував жертв радянського режиму

Лідер буковинських «батьківщинівців» під час вшанування жертв масового розстрілу 1941-го року на Буковині закликав до усвідомлення необхідності позбутися прив’язаності до росії. Про це повідомляє пресслужба Чернівецької обласної парторганізації ВО «Батьківщина».

 

Голова обласної «Батьківщини» і однойменної фракції в Чернівецькій облраді Іван Мунтян, виступаючи на траурному мітингу в урочищі Варниця на Глибоччині у 83-ті роковини розстрілу радянськими військовими колони мирних жителів, з болем запитав: «Що ще має трапитися, аби ми цілком і повністю відділилися від росії?»

Традиційно, 1 квітня, на Буковині вшановують пам’ять невинно розстріляних земляків в урочищі Варниця. Трагедія була спровокована і зрежисована радянським НКВС, який навмисно поширив чутки про дозвіл перетину радянсько-румунського кордону всім охочим місцевим мешканцям. Кількатисячна мирна колона жінок, дітей, старих людей з іконами та хоругвами рухалася до кордону, за 3 км до якого їх зустріли кулементими чергами радянські прикордонники. До 1991 року трагедію замовчували.

«Наших дідів росіяни упритул розстріляли тоді… Знищили не менше двох сотень мирних людей – в тому числі жінок, дітей, стариків. І якщо хтось скаже, що «ну то ж було при Сталіні» – я нагадаю: тут на Буковині не Сталін натискав на курок. Це були «прості люди», які «нічого не вирішують». Вони особисто тиснули на курок. Тому якщо зараз, про сьогоднішню війну, хтось мені скаже, що «то все путін» – я заперечу! В Бучі, Ірпіні, де я був одразу після деокупації, вбивали і гвалтували такі самі «прості росіяни», а не особисто путін», – сказав Іван Мунтян.

Він додав, що «то тільки здається, що люди не відповідають за те, що роблять політики. Насправді – відповідають, бо вони щонайменше цих політиків обирають».

Також партієць розкритикував «ждунів» (тих, хто чекають приходу путіна і росіян), яких є чимало і в нас, і в Європі. «Чого вони ждуть? Росіяни ж знищать усіх, – сказав Іван Мунтян. – Вони вже усвідомили свою помилку – що не всіх виморили голодоморами, згноїли в таборах і просто вбили. Ті, кому вдалося вижити, піднялися і знову протистоять клятій русні, в тому числі на передовій. Тож на цей раз не пощадять нікого – ні героїв, ні боягузів, ні навіть колаборантів – згадайте лиш новини останніх місяців, скількох своїх учорашніх прибічників вони самі ж уже і знищили? А чи може вони по ваших лояльних церквах не стріляли? Стріляли, ще й як!»

Тож політик закликав пам’ятати історію, аби не повторювалися її криваві події.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова