Чернівецька «Батьківщина» захищає інтереси місцевих громад

У процесі децентралізації виконавча влада намагається формувати територіальні громади під конкретного чиновника або політика.

Про це заявила голова фракції «Батьківщина» в Чернівецькій облраді Альона Гливко на регіональному Форумі місцевого самоврядування в Чернівцях, повідомляє прес-служба обласного партосередку.

1

Представниця «Батьківщини» також наголосила на необхідності дотримання принципу добровільності під час об’єднання громад.

«Децентралізація – це не лише утворення нових адміністративно-територіальних одиниць, але перерозподіл повноважень від виконавчої влади до органів місцевого самоврядування, – зазначила Альона Гливко. – Та навіть в умовах реформи, на жаль, виконавча влада не поспішає передавати повноваження, а навпаки – демонструє приклади формування громад під конкретного чиновника чи політика».

Голова фракції «Батьківщина» підтвердила, що Чернівецька облрада, очолювана Іваном Мунтяном, який представляє «Батьківщину», стосовно децентралізації залишатиметься на позиціях захисту інтересів місцевих громад та принципу добровільності.

Альона Гливко нагадала, що для цього в раді створена міжфракційна робоча група, яка виїжджає в райони, зустрічається з сільськими головами, місцевим населенням, бере участь у зборах сіл задля вивчення реальної ситуації, що склалася з об’єднанням громад.

Депутат запевнила присутніх на форумі голів новостворених ОТГ, сільських голів та керівників районів, що облрада не допустить насильного й нерозумного об’єднання, спланованого в закритих кабінетах чиновників.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова