Сергій Євтушок: Влада крутить положеннями Закону про держслужбу як циган сонцем

1 травня 2016 року набуває чинності реформаторський Закон «Про державну службу», проте його окремі положення представники влади вже трактують так, як це зручно старій системі.

Про це народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок заявив у виступі під час пленарного засідання Сарненської районної ради на Рівненщині, де він перебуває з робочим візитом у своєму виборчому окрузі.

«Відповідно до пункту 3 статті 10 Закону України «Про державну службу» державний службовець не має права суміщати державну службу зі статусом депутата місцевої ради, якщо такий держслужбовець займає посаду категорії «А». Проте голова Національного агентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко надіслав роз’яснення, що такий підхід має діяти вже за наступних виборів. Оскільки депутати місцевих рад обиралися ще відповідно до Закону України «Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», а стаття 58 Конституції України говорить про незворотність дії в часі законів. Тому на цих осіб не поширюється дія статті 10 нового Закону на термін, встановлений Конституцією України або до дострокового припинення повноважень депутата місцевих рад», – повідомив Сергій Євтушок.

На думку народного депутата, таке трактування пункту 3 статті 10 нового Закону «Про державну службу» на користь місцевих чиновників є неприпустимим.

«Цей законопроект має на меті абсолютну деполітизацію кадрів державної служби. Лише за цієї умови ми зможемо отримати кваліфікованих, політично незаангажованих чиновників. А роз’яснення глави нацагентства – є не що іншим як спротивом старої системи, страхом у її представників  зламати існуючу підконтрольну вертикаль державної виконавчої влади», – пояснив член фракції «Батьківщина».

Нагадаємо,  1 травня згідно з новим Законом про державну службу статус державного службовця втрачають: заступники міністрів, голова та члени Рахунковоі палати, ЦВК, голова РНБО (всі, хто призначається не за конкурсом!); помічники народних депутатів, помічники суддів; всі працівники НБУ; патронатна служба (помічники, радники, прес-секретарі); бібліотекарі, IT-шники та всі інші, хто виконує функції з обслуговування державного органу (а не з розробки політики).

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова