Сергій Євтушок: Президент намагається знищити реформу держслужби

Поправки, внесені президентом до закону «Про службу в органах місцевого самоврядування», руйнують реформу держслужби.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок під час обговорення відповідного закону, на який Порошенко раніше наклав вето та повернув до парламенту зі своїми правками.

«Поправки президента щодо запровадження конкурсного порядку добору осіб на посади заступників сільського, селищного та міського голів мають на меті встановлення контролю та повне знищення інституту народовладдя, що здійснює управління на низових ланках», – прокоментував парламентар.

Він також зазначив, що іншою своєю поправкою керівник держави скасовує норму, яка давала можливість органам місцевого самоврядування, за умови ефективної децентралізації, об’єднання територіальних громад та розумного управління, залучати до державної служби найкращих професіоналів та платити їм відповідну заробітну платню.

«Президент наклав вето на гідну оплату праці для успішних службовців, що ефективно виконують свою роботу, і просить прив’язати коефіцієнт не до мінімальної заробітної плати, що становить  3200 грн, а до 1600 грн мінімального прожиткового мінімуму», – наголосив Сергій Євтушок.

Представник фракції «Батьківщина» переконаний, що ухвалення цих поправок нівелює всі позитивні зрушення, зроблені в напрямку реформування державної служби, – буде зруйновано її головну ідею.

«На жаль, у Верховній Раді не вистачило голосів для подолання вето. Нова редакція закону «Про службу в органах місцевого самоврядування» №2489 була направлена на доопрацювання до профільного комітету. Ухвалення закону, на який вже давно чекають службовці органів місцевого самоврядування, знову штучно затягується владою», – насамкінець додав Євтушок.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова