Буковинські «батьківщинівці» готуються до референдуму щодо мораторію на продаж землі

Партійці Буковини розпочали підготовку до загальнонаціонального референдуму з питання заборони продажу землі сільськогосподарського призначення.

Про це на прес-конференції в Чернівцях заявив перший заступник голови обласної парторганізації Василь Мельник, повідомляє прес-служба партосередку.

«Найближчими днями створимо ініціативну групу, яка збиратиме підписи за проведення референдуму. Відповідно до законодавства, таких підписів треба зібрати не менше 3 мільйонів упродовж 40 днів. Вважаємо, що влада не має права приймати такі рішення без консультації з народом», – наголошує представник «Батьківщини».

Таку думку поділяє голова Чернівецького осередку Асоціації фермерів України Микола Гаврилюк.

«Фермери виступають проти скасування мораторію на продаж, – каже він. – По-перше, вже є приклади, коли відбувалося захоплення сільськогосподарської землі, зокрема на Полтавщині та на Київщині. Окрім цього, який може бути продаж землі під час війни? Завтра росіяни скуплять землі Донеччини та Луганщини й скажуть, що ми воюємо на їхній території! До того ж досі не розроблені інвентарні справи земель – тільки об’єднані громади ледь-ледь почали з цим наводити лад».

Микола Гаврилюк стверджує, що фермери Буковини здатні впоратися з наявними посівними площами самостійно – без участі холдингів.

Водночас він нагадав, що в Україні немає закону про сімейне фермерство.

«Державна політика має бути спрямована на підтримку дрібних фермерських господарств», – зазначає голова Чернівецької обласної організації Асоціації фермерів України.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова