Сергій Євтушок: Вищі начальні заклади слід забезпечити належним фінансуванням

Верховна Рада України повинна ухвалити зміни до чинного законодавства, аби фінансування державних ВНЗ I-II рівня акредитації здійснювалось із Державного бюджету, а не із місцевих і обласного бюджетів, як це відбувається нині.

Нагадаю: згідно з додатком №10 Закону Україну про Державний бюджет на 2018 рік, з 1 січня ВНЗ І-ІІ рівня переведені на фінансування з місцевих бюджетів.
Але в результаті таких змін виділених коштів не вистачає не тільки на утримання матеріально-технічної бази закладів, а й на заробітну плату працівникам.

І нещодавно до мене з цього приводу звернувся трудовий колектив Березнівського лісотехнічного коледжу, що на Рівненщині. Цей заклад має давню історію, добру матеріально-технічну базу і фахових працівників🤝

Якщо не вплинути на цю ситуацію, ми не зможемо утримувати належним чином і здійснювати управління таким величезним ресурсом, як український ліс.

Це була хибна політика. Тож ті, хто голосував за бюджет, має негайно внести зміни і передбачити для таких закладів фінансування з державного бюджету.

Саме тому я звертаюсь до керівника обласної державної адміністрації та обласної ради Рівненської області з проханням викласти свою позицію і спрямувати її до міністерства фінансів. Я також звернувся до міністра освіти Лілії Гриневич: поруште це питання. Нам треба вирішити, що робити з такими закладами, щоб вони вижили.

Сергій Євтушок, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 25 травня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова