Вадим Івченко: В умовах кризи неприпустимо підвищувати ціни на навчання у вітчизняних вишах

Підвищення вартості навчання в українських вишах в умовах кризи призведе до закриття навчальних закладів та спричинить відтік молоді з України.

Таке переконання висловив заступник Голови партії «Батьківщина» Вадим Івченко, коментуючи проєкт постанови Міністерства освіти, що передбачає суттєвий ріст цін на навчання для студентів-контрактників.

Розуміючи всю небезпеку цього рішення, Вадим Івченко спільно з народними депутатами направили прем’єр-міністру України Денису Шмигалю лист з рекомендацією переглянути доцільність запровадження такого підходу та скасувати дію зазначеної постанови.

«Згідно з постановою Міносвіти вартість навчання вже з цього року зросте до 80% від тієї, яку платять сьогоднішні студенти. Чиновники ще й переконують, що це ніяк не вплине на кількість охочих навчатись в українських вишах! Особливо цинічно підвищення вартості навчання виглядає сьогодні, в часи економічної кризи та пандемії коронавірусу. Тоді, коли мільйони українців залишаються без роботи! З яких доходів вони платитимуть за навчання?» – обурився народний депутат.

Політик переконаний, що сьогодні влада повинна спрямовувати зусилля на заохочення українських студентів до навчання та їх подальше працевлаштування саме в Україні.

«Таким рішенням влада ще більше посилить відтік молоді з країни! А вищі навчальні заклади будуть закриватись. Потрібно, навпаки, заохочувати талановиту молодь навчатись в Україні. Одним з таких заохочень може стати низька ціна навчання. Це хоч якось стимулюватиме студентів після закінчення вишу залишатись працювати в Україні. Адже вітчизняні компанії вже б’ють на сполох, бо відчувають конкуренцію з європейцями за трудові ресурси. Тому ця постанова має бути скасована!» – наголосив Вадим Івченко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова