Коли ми, мажоритарні депутати, перебуваємо в своїх округах і берем участь у заходах, зокрема і спортивних, стикаємося з одною проблемою – брак фінансування на виховання нашої молоді.
І тут я хочу сказати про системні речі. Не тільки міністерство або комітет повинні дбати, розуміти і направляти фінанси для реалізації молодіжної політики. Це повинні робити всі, починаючи від батьків, потім дошкільна освіта і далі.
Однозначно, що нам бракує фінансів.
Але я одразу хочу звернути увагу на ситуацію в моєму виборчому окрузі. Два з трьох районів перебували в четвертій зоні, постраждалій від наслідків Чорнобильської катастрофи.
Простим рішенням попереднього уряду, а згодом затвердженим як Закон України про державний бюджет, було скасовано цю четверту зону, а разом і всі пільги.
Не провівши жодного дослідження, не виявивши, чи багато дітей в тих районах, де призначена ця зона, хворіють, на які захворювання, чи це онкологічні захворювання чи інші.
Просто взяли і скасували. Скасували також і харчування в школах. Усе це свідчить про те, що ми просто несистемно підходимо до формування молодіжної політики.
Уявіть, ще у 2013 році експертами з молодіжної політики Ради Європи було проведено дослідження, які виявили, що в Україні можуть проявити або може бути проявлена увага до дитини, яка є соціально незахищена або надто талановита.
Інших дітей, які могли би займатися спортом, реалізовувати себе на цьому поприщі, держава не стимулює.
Тому однозначно на своєму засіданні фракція «Батьківщина» підтримала проект Постанови про Рекомендації парламентських слухань про становище молоді в Україні на тему: «Формування та реалізація державної молодіжної політики в умовах децентралізації».
Також підтримає всі ініціативи, які надходять в контексті організації роботи спорту, його стимулювання.
Прикро, але дуже часто лунає в регіонах від тих самих же спортсменів, що «дайте хоч найменший стимул – і ми зможемо показати хороші результати».
Дайте стимул!
Сергій Євтушок, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 28 лютого 2018р.