Віталій Нестор: Обріжуть «Антонову» крила?

Голова столичної «Батьківщини» Віталій Нестор попереджає, що гіганта авіабудування можуть просто розпиляти на металолом.

Державний концерн «Укроборонпром» вирішив припинити повноваження президента ДП «Антонов» Олександра Донця.

За результатами перевірки держпідприємства матеріали передали до Служба безпеки України та Національне агентство з питань запобігання корупції – НАЗК. Наказ про припинення повноважень 9 червня підписав гендиректор «Укроборонпрому» Айварас Абромавічус. Тимчасовим виконуючим обов’язки голови підприємства призначено Олександра Лося.

«Нещодавно із заявою до президента Зеленського зверталися працівники ДП «Антонов» з проханням втрутитись у ситуацію, яка відбувається з керівництвом «Укроборонпрому» і нищить стратегічно важливі підприємства. Держава ж просто втрачає контроль над прийняттям рішень. Називають це словом «корпоративізація», а насправді хочуть, аби все вирішувало декілька осіб», – заявив Віталій Нестор.

Політик зазначив, що громадянин Литви Айварас Абромавічус вирішив позбавити Україну статусу потужного авіавиробника замість розширення і пошуку ринків збуту.

«Він також вирішив прибрати людей, які виступали проти його так званих «реформ». Вся суть яких зводиться до банального розпродажу величезної території, зокрема під забудову», – додав очільник столичної парторганізації.

Віталій Нестор занепокоєний тим, що Абромавічусу дозволяють «розривати» ДП «Антонов» на окремі частини, що загрожує не лише втратою ринків, але й знищенням галузі літакобудування в Україні.

Нагадаємо, що у травні на нараді Ради національної безпеки і оборони України було ухвалене рішення, що «Укроборонпром» неефективний в управлінні авіаційними держкомпаніями. Секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данилов застеріг від непродуманих рішень і наголосив на необхідності збереження унікального національного виробництва, наукової бази та кваліфікованих кадрів.

«Київ повинен активно включитися – громада столиці має стати стратегічним партнером та інвестором заводу «Антонов»! Місто повинно зайти в Наглядову раду, мати можливість впливати на стратегію розвитку і допомагати в залученні інвестицій. І не просто зберегти підприємство, а стати одним із ТОП-3 авіацентрів світу», – вважає політик.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова