Віталій Нестор: Другий рік поспіль ми не бачимо результатів медреформи

Коли другий рік поспіль ми не бачимо результатів медичної реформи, це свідчить, що система не працює.

Останні скандали з невиплатами медикам лише поглиблюють кризу. Якщо ми не розуміємо, як контролювати фінанси, то потрібно запропонувати своє бачення.

Про це заявив голова столичної «Батьківщини» Віталій Нестор на своїй сторінці Facebook, передає пресслужба партійного осередку.

«Юлія Тимошенко та депутати фракції «Батьківщина»зареєстрували у ВР проект закону про загальнообов’язкове медичне страхування. Звідки брати гроші, запитаєте? Відповідаю – з 4-х джерел: 1. частка коштів державного бюджету та коштів фондів соціального страхування – до 30%; 2. частка коштів місцевих бюджетів – до 10%; 3. позабюджетні кошти загальнообов’язкового медичного страхування – 50-60%; 4. приватні гроші громадян (кошти добровільного медичного страхування, благодійних фондів та міжнародної допомоги) – до 15%», – пояснив політик.

За рахунок бюджету буде профінансована екстрена допомога, невідкладна стоматологічна та паліативна допомога, а також буде сплачено за вагітність, пологи та щеплення проти різних інфекцій.

«Законопроект №3464 – це рішення, яке забезпечить українців якісними медичними послугами, медиків – європейськими зарплатами, а галузь – необхідними ресурсами для розвитку. Зміни пропонують механізми фінансування системи охорони здоров’я, забезпечать людей якісною, доступною, наданою за сучасними стандартами, безоплатною медичною допомогою, гарантуватимуть підвищення заробітної плати медичних працівників до стандартів, прийнятих в усьому цивілізованому світі, а також створять умови для ефективної роботи закладів охорони здоров’я», – зазначив Віталій Нестор.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова