Віталій Нестор: Держава не відповідатиме за проведення виборів

У липні стартує виборча кампанія. Цього разу держава не відповідатиме за проведення виборів у цілому, адже частина фінансових зобов’язань ляже на плечі місцевих бюджетів.

Про це заявив голова Київської міської «Батьківщини» Віталій Нестор під час круглого столу у Києві, передає пресслужба.

«Через пандемію COVID-19 в Україні з’явилося більше фінансових, організаційних і законодавчих проблем. Із ресурсу, який заклали у держбюджеті на підготовку до місцевих виборів, вилучили більшу частину – близько 1,2 мільярди грн. Залишився 1 мільярд грн», – зазначив політик.

Згідно зі змінами, субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів зменшена на 1 млрд 154 млн 988 тис. грн і становить 1 млрд грн.

«У затвердженому парламентом законі про Державний бюджет на 2020 рік видатки за цією статтею становили 2 млрд 154 млн 988 тис. грн. При тому, що на президентські вибори витрачено 2,355 млрд, а на парламентські 1,9 млрд. Очевидно, що це позначиться на виборчому процесі: витрати на оплату праці близько 600 тис членів ДВК і ОВК», – пояснив Віталій Нестор.

Політик додав, що наразі не завершена адміністративно-територіальна реформа.

«Досі не зрозуміло, за які кошти будуть закуповувати засоби індивідуального захисту. За який ресурс проводитимуть підготовку та навчання членів ДВК і ОВК, навіть онлайн? Як проходитиме їхня сертифікація?», – запитує очільник партії.

Від 1 січня в Україні почав діяти новий Виборчий кодекс. Ним передбачається пропорційна виборча система з відкритими регіональними списками. Це означає, що виборці отримають можливість голосувати не лише за партію, а й за конкретного кандидата у списку. Відповідно до Кодексу, у містах із населенням від 15 тис. осіб вибори пропонують проводити за пропорційною системою за відкритими списками, що стосується й Києва.

Міжнародний досвід демонструє наступне: у Польщі та Нідерландах після введення пропорційної виборчої системи при проведенні виборів за новими вимогами, зіпсованими внаслідок неправильного заповнення було визнано більш 30% бюлетенів.

«Пандемія коронавірусної інфекції наштовхує на думку про впровадження електронного голосування. У будь-якому випадку слід пам’ятати, що вибори можуть перенести лише при введенні воєнного чи надзвичайного стану», – сказав Віталій Нестор.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова