«Батьківщина» визначиться щодо кандидатури на посаду міністра енергетики перед голосуванням

Завданням нового міністра енергетики має бути розв’язання головних проблем галузі – зниження тарифів і погашення заборгованості перед шахтарями.

Про це заявили депутати фракції «Батьківщина» на чолі з Юлією Тимошенко під час зустрічі з кандидатом на посаду міністра енергетики Германом Галущенком, який є віцепрезидентом НАЕК «Енергоатом». Зустріч відбулась на прохання кандидата, передає пресслужба.

На думку «батьківщинівців», майбутньому очільнику Міненерго необхідно зосередитися на вирішенні 5 завдань: зниження тарифів; виплата заборгованості шахтарям; ліквідація НАК «Нафтогаз» як найбільш корумпованої сьогодні структури; припинення імпорту електроенергії з РФ; повернення галузі під контроль держави.

«До завтрашнього засідання, коли питання призначення нового міністра енергетики буде на порядку денному Верховної Ради, наша фракція буде визначатися, підтримувати цього кандидата чи ні.  Головне запитання, яке я поставив йому, дуже болісне для більшості українців – це ціна на газ», – повідомив народний депутат Олексій Кучеренко під час брифінгу.

Політик закликав уряд та офіс президента скасувати «ринок газу» та зафіксувати право українців отримувати газ власного видобутку за собівартістю, додавши планову рентабельність.

«Нафтогаз» запропонував українцям річний контракт на постачання газу, починаючи з 1 травня цього року, за ціною 7 грн 96 коп за куб. До цієї ціни додається 1,5-2 грн в середньому вартість розподілу, тобто ми виходимо на орієнтовну ціну 10 грн за куб. Якщо врахувати, що його вартість 2 грн 60 коп, то безумовно українці можуть запитати в президента, правлячої коаліції, уряду, Коболєва – а що це за такий ринок, коли нам з вами перепродають вітчизняний газ із потрійною націнкою?» – обурився Олексій Кучеренко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова