Олексій Рябчин: Своїми успіхами переміщені ВНЗ відновлюють імідж Донбасу та Криму

У п’ятницю, 17 лютого, у Києві був надзвичайний день – зібрались представники переміщених вищих навчальних закладів зі всієї країни.

Одночасно проходило V засідання Ради ректорів переміщених ВНЗ та конкурс соціальних проектів.

Поки ректори обговорювали стратегію дій на 2017-й рік, студенти презентували проекти для покращення життя своїх університетів. Команда Координаційний центр переміщених ВНЗ організувала проект з British Council Ukraine, який виділив 300 тисяч гривень. Студенти завзято «креативили», щоб отримати фінансування на втілення власних ідей.

Я пишаюсь тим, що також причетний до процесу відродження переміщених ВНЗ Донбасу та Криму. Пам’ятаю, як Лілія Гриневич була ще не міністром, а головою парламентського Комітету з питань освіти – ми сиділи в її кабінеті і думали, як можна допомогти переміщеним ВНЗ. Тоді вирішили, що знайдемо вихід, знайдемо можливості та способи їхньої реалізації.

16797839_10206811319275474_18106071197445660_o

Результатом цього запалу став закон, який визнав існування переміщених ВНЗ і прибрав бюрократичні бар’єри, що заважали їхньому розвитку. Його ухвалення стало знаковою подією 2016-го року. Тоді, після голосування за законопроект №4718, народні депутати, стоячи, аплодували ректорам переміщених ВНЗ; ректори знаходились на балконі сесійної зали, і в їхніх очах блищали сльози. Сльози переможців, які пройшли через неймовірні труднощі, долали їх, і знайшли підтримку.

Переміщені ВНЗ стали справжньою елітою, з ректорами та студентами прагнуть зустрітись міністри та посли європейських держав, їх поважають і їм довіряють. Завдяки ще одному нашому закону понад 1000 дітей з окупованих територій змогли вступили до переміщених ВНЗ за спрощеною процедурою і отримувати гідну освіту. Це також перемога – адже перемоги рахуються не лише кілометрами до лінії розмежування, але і серцями та розумами людей.

Але це тільки початок. Вже є Координаційний центр, є Рада ректорів, є інноваційні освітні проекти, та можна ще багато чого створити. Зокрема, я переконаний, що повинна з’явитись ще Рада студентів переміщених ВНЗ. Студентство повинно відігравати ключову роль в управлінні вищим навчальним закладом та в процесі реінтеграції своєї малої батьківщини.

16707242_10206811320155496_862034087841470147_o

Зараз переміщені ВНЗ розробляють власні пропозиції до законопроекту «Про окуповані території», порушують питання про те, як вони повертатимутьсь додому, коли території будуть звільнені.

А головне, що своїми успіхами переміщені ВНЗ відновлюють імідж Донбасу та Криму, доводячи, що це Україна, де жили, живуть і житимуть українці-патріоти. Як було зазначено на зустрічі, протягом останніх років перемоги на олімпіадах з української мови та в Шевченківських читаннях здобували учні з Донбасу – з Лисичанська й Сєвєродонецька.

Переміщені ВНЗ своїми успіхами та патріотичністю доводять, що Донбас – це Україна, і Крим – це Україна!

Олексій Рябчин, народний депутат від «Батьківщини»Facebook, 17 лютого 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова