Олександра Кужель: Розгляд контракту Тимошенко на предмет загрози нацбезпеці – це політичне замовлення

Рішення про розгляд газового контракту з «Газпромом» на предмет загрози національній безпеці ухвалено на виконання політичного замовлення щодо переслідування лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко, яка очолює всі рейтинги політичних симпатій українців.

Про це заявила народний депутат України від «Батьківщини» Олександра Кужель в ефірі телеканалу «NewsOne».

«Відповідне рішення комітету з питань національної безпеки і оборони, головою якого є нардеп Сергій Пашинський, було прогнозованим. Безпосередній керівник Пашинського в 2009 році обіймав посаду віце-прем’єра і головував на тому засіданні уряду, на якому майже одноголосно підтримано рішення щодо надання голові НАК «Нафтогаз України» Олегу Дубині повноважень на підписання контракту з «Газпромом», – нагадала парламентар.

Олександра Кужель наголосила на тому безперечному факті, що звернення до Стокгольмського арбітражу стало можливим завдяки типовому контракту 2009 року, який підписували всі без виключення європейські газові оператори, у я кому було закладено норму щодо перегляду цін.

«Викликає великий подив, чому до арбітражу звернулись тільки зараз, а не раніше, як вчинили всі європейські партнери «Газпрому», – сказала політик.

До того ж, лідер «Батьківщини» зауважила, що суми компенсацій стосуються того періоду, коли нинішній президент обіймав посаду міністра економіки в уряді Януковича, а потім – очолював країну.

«На сайті «Нафтогазу» розміщено дуже цікаву інфографіку, з якої випливає наступна інформація: 30 млрд дол. – сума компенсацій, що «Нафтогаз» вимагає від «Газпрому», вона складається з 14 млрд дол. щодо встановлення і перегляду цін за куплений газ з 2011 по 2015 роки. Ви розумієте, 30 млрд дол. – це гроші за той період, коли Порошенко був міністром економіки в уряді Януковича», –  сказала Олександра Кужель.

Також народний депутат наголосила на тому, що за штучними обвинуваченнями проти лідера «Батьківщини»   влада намагається приховати власні злочинні дії, газові оборудки, формули «Роттердам+», безчинства НКРЕКП при призначенні завищених у десятки разів тарифів для населення та загальне руйнування економічних засад держави.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова