«Батьківщина» підтримала законопроект, що дозволяє трансплантацію органів за згодою донора

«Батьківщина» підтримала ухвалення законопроекту  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони здоров’я та трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людині (№2386а-1).

Коментуючи в інтерв‘ю журналістам важливість ухвалення цього документу, народний депутат від фракції Олександра Кужель заявила: «Він дає шанс на життя багатьом хворим, які роками чекають на відповідні операції. А також закон дозволить кваліфікованим лікарям-трасплантологам працювати в Україні».

За словами політика, законопроектом №2386а-1 передбачені максимальні запобіжники  від будь-яких можливостей використання органів, у разі, якщо у паспорті чи у водійських правах відсутній спеціальний штамп про донорство органів.

Олександра Кужель повідомила, що «Батьківщина» під час ухвалення рішення щодо підтримки цього документу враховувала відповідне рішення Ради Церков щодо цієї теми.

«Ми повинні дати шанс людям вижити. І я дякую Раді Церков, яка констатує, що життя, дане Богом, є найвищою цінністю, і допомога в цьому питанні є важливою», – зауважила парламентарій.

Окрім того, народний депутат від «Батьківщини» зазначила, що в Україні наявні спеціалізовані лікарні та висококваліфіковані лікарі, які займаються трансплантологією. Для їхньої роботи мають бути створені відповідні умови, а з боку держави має бути жорсткий контроль, «оскільки в державі, де процвітає корупція, людей можуть викрадати, вбивати і забирати органи», додала вона.

Відповідний закон дозволить людям, які чекають на трансплантацію органів, зробити операції в Україні за державні кошти.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова