Не передбачає індексацію, скасовує пільги, маніпулює зарплатами: у «Батьківщині» розкритикували Бюджет-2019

«Батьківщина» зробить все для того, щоб не дозволити уряду ухвалити Державний бюджет на 2019 рік, який порушуватиме Конституцію та буде соціально несправедливим.

Про це у прямому ефірі телеканалу «Прямий» заявила народний депутат від «Батьківщини» Олександра Кужель.

Вона розкритикувала внесений Кабміном проект державного кошторису як такий, що скасовує пільги для найменш захищених категорій населення, зберігає зрівнялівку в оплаті праці та не враховує знецінення гривні.

«У 2014 році – долар 8 грн, зараз закладається – 29,6. Тобто людина, яка отримувала у 2014 році тисячу гривень і зараз їх отримує, сьогодні може купити значно менше. І якщо не робити цю індексацію, які б трильйони ви не вписали в бюджеті, людина збідніла щонайменше втричі», – обурилася Олександра Кужель.

Народний депутат вказала і на неприпустимість зупинення дії соціальних законів, які передбачають підтримку цілої низки категорій громадян – дітей війни, чорнобильців, інвалідів тощо, та перекладення частини пільг, зокрема щодо перевезень, на місцеві бюджети.

Також представник «Батьківщини» засудила маніпуляції влади зі штучним підняттям мінімальної зарплати, що неабияк обурює людей.

«Зараз лікар без категорії отримує на руки 2900 грн. Медсестра без категорії – на руки 2900 грн, а молодша медична сестра – на руки 3164 грн. Бо вони підняли зарплату лише для найменш оплачуваної категорії, а не зробили кореляції по тарифному плану. І це дуже роздратувало людей», – заявила політик.

Депутат від «Батьківщини» дорікнула уряду і небажанням вносити зміни до поточного бюджету через недоотримання запланованих надходжень. Наприклад, держава не дорахується майже 20 млрд грн від приватизації вітчизняних підприємств, яку було провалено і цього року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова