Олександра Кужель: Під виглядом реформ нам пропонують монополізацію ринку аудиторських послуг

Законопроектом «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» № 6016-д з ринку надання аудиторських послуг витискають малі та середні українські компанії.

На цьому наголосила під час виступу з парламентської трибуни народний депутат «Батьківщини» Олександра Кужель.

За її словами, всупереч Директивам ЄС, законопроект передбачає створення не суспільного нагляду, який повинен бути відокремленим від аудиторів і чиновників, а органу державного контролю, повністю підпорядкованого міністерству фінансів.

«Фактично відповідний документ закріплює такий підхід, за яким кінцеву відповідальність за стан аудиту несе Мінфін, а не орган суспільного нагляду», – зауважила вона.

Окрім того, як зазначила Олександра Кужель, у тексті законопроекту фігурує поняття лише міжнародних стандартів аудиту, але при цьому відсутнє поняття професійних стандартів.

«Українські учасники ринку аудиту вважають, що проект закону написаний не для сумлінних вітчизняних аудиторів, а для чиновників і так званих міжнародних аудиторських фірм. Уже зараз суттєво зменшено обсяг аудиторських послуг, які надають українські компанії, а послуги великих іноземних компаній на українському ринку становлять вже понад 50%», – повідомила політик.

Водночас народний депутат від «Батьківщини» зауважила, що вітчизняні аудитори виступають за реформування і вдосконалення аудиторської діяльності, згідно зі стандартами ЄС.

«На розгляд Верховної Ради було подано законопроект№2534, автором якого є депутати «Батьківщини» та інших парламентських фракцій, який відображає це прагнення. Однак жодні положення цього законопроекту не були враховані. Під виглядом реформ та адаптації до вимог ЄС суспільству пропонують узаконену корупцію та масштабну монополізацію ринку. Цього разу, ринку аудиторських послуг», – підсумувала парламентарій.

 

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова