Олександра Кужель: Чому потрібно підтримувати вітчизняне виробництво

Якщо український уряд не купує своєї ж продукції, то чому ми розраховуємо, що хтось буде її купувати в Європі чи світі?

Таку думку висловила народний депутат від «Батьківщини» України Олександра Кужель у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі на телеканалі ZIK.

Попри заяви Міністерства економічного розвитку й торгівлі України про те, що 80% бізнесу проти законопроекту «Купуй українське, плати українцям», політик підкреслила, що цей законопроект про державні закупівлі підтримали всі асоціації бізнесменів.

«Коли у США я запитала в експертів, чому в них немає податку на додану вартість, то вони пояснили, що це є їхньою національною ідеєю. Тому як можна обкладати податком національну ідею на створення доданої вартості? І якщо український уряд не купує своєї ж продукції, то чому ми розраховуємо, що хтось буде її купувати в Європі чи світі!?» – зауважила парламентар.

Депутатка від «Батьківщини» пояснює, що законопроект «Купуй українське, плати українцям» передбачає створення рівних умов і для української, і для іноземної продукції.

«Наприклад, візьмемо українську фармацевтичну галузь. Якби закупівлі планувалися як в Англії, Франції чи інших європейських країнах, то уряд повідомляв би про певні плани закупівель, а постачальник товару мав би розробити ці ліки за свої гроші, провести сертифікацію, підвередити якість і тільки тоді вийти на державні закупівлі.

Однак в Україні такий механізм не працює і ліки у нас не закуповують. Натомість ми маємо сплатити повну вартість партії медикаментів, які отримаємо тільки через рік», – констатувала Олександра Кужель.

ZIK, 26 лютого 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова