Ми не дамо бізнес-партнерам президента «злити» антиофшорні законопроекти, – Юлія Тимошенко

Українські бізнес-клани гальмують процес деофшоризації країни та чинять перепони на шляху ухвалення законопроектів «Батьківщини» №№4380 та 4381, які пропонують введення прямої заборони на офшорну діяльність компаній та суттєве зменшення податків для бізнесу.

Про це заявила лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко після завершення засідання робочої групи ВРУ, де розглядалися ці законопроекти.

«Антиофшорні законопроекти блокують, саботують, не розглядають, тому що після їх прийняття лідерам нації доведеться заплатити податки, які вони сьогодні приховують в офшорах», – наголосила політик.

Лідер «Батьківщини» констатувала, що за підсумками засідання робочої групи не ухвалено жодного рішення. Під виглядом експертів там були присутні «абсолютно залежні люди», яких керівник профільного комітету «намагалося використати, щоб торпедувати антиофшорні законопроекти».

Юлія Тимошенко пояснила такі дії керівника профільного комітету тим, що вона є бізнес-партнером президента, що, власне, на засіданні визнала і сама Ніна Южаніна.

«Гальмуючи розгляд антиофшорного законодавства, Ніна Южаніна насправді прикриває і приховує офшори президента і зберігає систему сплати податків через офшори», –  розповіла народний депутат журналістам.

Політик пообіцяла, що «Батьківщина» докладе усіх зусиль для боротьби з офшорами, адже у світі «почалася системна боротьба проти офшорів, за те, щоб представники крупного бізнесу не ухилялися від сплати податків».

«Ми віримо в те, що пройдуть міжнародні суди, від яких не можна буде ухилитися і той, хто «відмивав гроші» через офшори вимушений буде повернути їх в національні бюджети своїх країн. Тільки завдяки тому, що в глобальному світі розпочалася боротьба проти офшорів, і Україна має шанс показати високий стандарт закриття співпраці з офшорами», – підкреслила Юлія Тимошенко.

Політик також нагадала, що законопроекти №№ 4380 та 4381 щодо деофшоризації розроблялися «Батьківщиною» разом з міжнародними організаціями. І запевнила, що «не дасть бізнес-партнерам президента так просто їх «злити».

За її словами, законопроекти допоможуть погашати зовнішній борг країни, вирішити більшість соціальних питань, а головне – дозволять відмовитись від позик МВФ. За таких обставин Україна за кілька років «перетвориться із зубожілої на заможну країну».

«Тож вже зараз треба знижувати податки в Україні та закривати право працювати з офшорами», – підсумувала Юлія Тимошенко.

Нагадаємо, раніше лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила про те, що питання деофшоризації України блокують бізнес-партнери Президента України з двох парламентських фракцій БПП та «Народного фронту», які ведуть свій бізнес через офшори.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова