Юлія Тимошенко: Деофшоризацію України блокують бізнес-партнери президента

Питання деофшоризації країни блокують бізнес-партнери Президента України з двох парламентських фракцій БПП та «Народного фронту», які ведуть свій бізнес через офшори.

Про це заявила лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко в ефірі каналу «112 Україна».

Політик нагадала, що фракція ще 12 квітня зареєструвала два законопроекти, які тотально закривають будь-яку можливість відмивання грошей через офшори.

Автором законопроектів щодо деофшоризації є особисто Юлія Тимошенко.

«Ці законопроекти вперше враховують 17 міжнародних актів, які прийняті в багатьох європейських країнах, для того, щоб закрити можливість відмивати гроші через офшори. Якщо ми приймемо ці законопроекти, то всі, у тому числі Петро Олексійович Порошенко, не зможуть торгувати товарами компанії «Рошен» через офшори. Не зможе торгувати через офшор і новий міністр фінансів Данилюк, який, як виявилося, має три офшорні компанії», – підкреслила Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» висловила обурення, що при переформатуванні уряду міністром фінансів призначають людину, яка є технологом відмивання грошей через офшори.

«Я вважаю, що міністр фінансів Данилюк має бути негайно звільнений», – заявила Тимошенко та додала, що ця людина вже багато років замішана в офшорних схемах.

На переконання політика, голова профільного податкового Комітету ВР Ніна Южаніна повстала так проти законопроектів про офшори, тому що вона багато років є бізнес-партнером Порошенка, зокрема багато років працює керівником компанії, яка заснувала «5-й канал».

«До тих пір, поки бізнес-партнери високопосадовців, які працюють через офшори, будуть приймати рішення розглядати закони про деофшоризацію чи не розглядати, ми ніколи не виведемо гроші з тіні», – заявила Тимошенко.

За словами лідера «Батьківщини», згідно з даними МВФ і Світового банку, в Україні з 2004 року щорічно в середньому відмивалось через тіньові схеми 11,7 млрд доларів, а в 2015 році, коли працював так званий «демократичний» уряд, у тіньову схему виведено ще більше –  14 млрд 200 млн, більша частина з яких через тіньові офшорні операції.

Тому вона присоромила керівників країни за те, що вони плачуть, що у них немає грошей на оборону і на армію. На її думку, їм слід згадати, що в середньому 285,5 млрд грн щорічно відмивається через офшори – кошти не доплачені у вигляді податків, а це означає, що це державні кошти.

«Ці законопроекти (про деофшоризацію) для всіх антиукраїнських кланів – це цвях у кришку труни для всієї олігократії в країні. Але як прийняти ці закони, коли кожна людина розуміє, що в цьому парламенті більшість складають фракції Блоку Петра Порошенка, до якої увійшли ті, хто працює через офшори, та «Народний фронт», навколо якого зібрані більшість кланів України і які також працюють через офшори. Як вивести гроші з тіні, якщо люди, які складають більшість і є цією тінню?» – заявила Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова