Президент України як Головнокомандувач повинен брати на себе відповідальність за ситуацію на Сході держави, а не покладати все на оперативний штаб.
Таку думку висловила член Політради партії «Батьківщина», голова Луганської обласної парторганізації «Батьківщини» Ірина Верігіна, коментуючи телеканалу «112 Україна» Закон про деокупацію Донбасу, який сьогодні офіційно оприлюднено.
Ірина Верігіна зауважила, що нарешті завдяки цьому закону «всі усвідомлять, що в нас у державі не якесь АТО, не громадянський внутрішній конфлікт, а дійсно йде війна».
«Ми говоримо про те, що в нас справді є ворог – Російська Федерація, з яким потрібно боротися», – зазначила вона.
Окрім того, як зауважила Верігіна, «тепер Служба безпеки не контролюватиме те, що відбувається на передовій, цим займатименться оперативний штаб». Проте, на її на думку, потрібно було розпочати створення оперативного штабу відразу після ухвалення закону, адже зараз процес формування його штатної структури може затягнутися.
Також, на переконання члена Політради партії «Батьківщина», основну відповідальність за оборону країни має нести глава держави: «Я не розумію, чому на себе не бере відповідальності Президент України як Головнокомандувач нашої держави, а необхідно створювати оперативний штаб».
Ірина Верігіна висловила обурення і тим, що закон надає можливість і надалі торгувати з окупаційною владою.
«Т, що закон ухвалений, – це перший крок. Ми очікуємо подальших рішучих дій стосовно країни-агресора. Сподіваюся, що народні депутати будуть ще працювати над цим законодавством і негативні моменти буде змінено», – підсумувала голова Луганської облдержадміністрації в 2014 році.
Як відомо, сьогодні, 23 лютого, у газеті «Голос України» опубліковано закон «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях».
Верховна Рада ухвалила цей документ в цілому 18 січня 2018 року.
«Батьківщина» добилась врахування в законі №7163 низки важливих правок.
Читайте також:
Іван Крулько: Закон про деокупацію Донбасу створює правові рамки для захисту України
Альона Шкрум: Що вдалося та не вдалося відстояти в законі про реінтеграцію Донбасу?
Юрій Одарченко: Попри всі недоліки закону про деокупацію Донбасу, він є суттєвим кроком вперед