Іван Крулько: Закон про деокупацію Донбасу створює правові рамки для захисту України

«Батьківщина» як  державницька політична сила голосувала за законопроект «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій і Луганській областях», добившись врахування ключових поправок. 

На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час ток-шоу  «Український формат» на телеканалі «NewsOne».

«Наша фракція дуже детально опрацювала  цей закон. Він на 70% змінився від того документу, який вніс президент. Це зовсім інший текст. Президент вніс законопроект, який був відверто слабким. Я не знаю, які юристи його виписували, але це було не те, що посилювало  правову позицію української держави», – розповів він.

На запитання ведучого, чому тоді так довго «Батьківщина» не могла визначитись голосувати «за» чи «проти», парламентарій відповів, що до останнього моменту не було зрозуміло, які поправки увійдуть до остаточної версії, а які спробують «вибити».

За  словами Івана Крулька, для «Батьківщини» було декілька принципових моментів, які вдалось врахувати в законопроекті.

«Ми домоглися правки, за якою Росія визнається агресором, що окупував частину території України. Ми домоглися, щоб у преамбулі та у другій статті закону була  згадка про Крим і місто Севастополь», – уточнив політик і додав, що, на жаль, через позицію Адміністрації Президента повністю розповсюдити дію закону  на Крим та Севастополь не вдалося.

Окрім того, зауважив парламентарій, «Батьківщина» своїми поправками домоглась включення відсилочної норми на інший закон, який стосується дати окупації Криму – 20 лютого 2014 року.

«І ще один дуже важливий момент для переселенців, який внесено у документ нашим депутатом Олексієм Рябчиним – усі громадяни України зможуть подавати позови без сплати судового збору проти РФ  про відшкодовування збитків Росією за втрату домівок,  за те, що вони змушені були виїхати з Донбасу», – пояснив Іван Крулько.

На думку парламентарія, важливим є й те, що цим законом зобов’язується створити спеціальну комісію, яка підготує консолідовану правову претензію до Російської Федерації за окупацію частини українських території і завдання Україні економічних, соціальних, людських та інших збитків.

Парламентарій наголосив,  що цей закон, на жаль,  не дає відповідь на запитання, яким чином наша країна зможе повернути ці території, але він створює правові засади, щоб сказати, в якому стані ці території, щоб захистити наших військових і нашу державу в майбутньому.

«Цей закон  – це правова рамка, щоб рано чи пізно Україна могла виграти процес у міжнародних судах, щоб можна було захистити наших військовослужбовців, які зі зброєю у руках боронять нашу територію. І ще одне – усі ці роки на Донбасі було не АТО. АТО – це короткострокова антитерористична операція, а у нас була повномасштабна війна. І важливо, що у законі є зв’язок зі статутом ООН, що кожна держава має право на самооборону і що Україна має право на стримування та відсіч російської агресії. Враховуючи всі ці важливі речі, «Батьківщина» голосувала за закон про деокупацію», – підсумував Іван Крулько.

 

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова