Влада провалила зовнішню політику, – Валентин Наливайченко

Українська влада у зовнішній політиці зайшла у безвихідь й не розуміє, куди і як рухатись далі. Наша дипломатія слабшає, не ініціює, а відступає на міжнародній арені.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини», секретар парламентського комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом Валентин Наливайченко в ефірі «Апостроф ТВ».

«Мовою фактів. Переговори у Женеві відбулись без української делегації! Ані президент Зеленський, ані віцепрем’єр з євроінтеграції, ані міністр закордонних справ не приїхали до Швейцарії відстоювати українські безпекові інтереси! Цю функцію за нашу владу виконували міжнародні партнери – США», – сказав він.

Наливайченко також звернув увагу, що на вчорашніх переговорах, де знаходиться штаб-квартира НАТО і де «на гроші громадян України утримуємо 2 (!) посольства України, в тому числі місію при НАТО, були присутні представники Росії, і не було представників України.

«Тобто наші міжнародні партнери вкотре відстоюють інтереси України у перемовинах з вороже до нас налаштованою Росією! А українська влада в цей час відпочиває на Куршавелях-Буковелях і ніяк не реагує на зовнішні загрози. Відкрийте веб-сторінку місії України при НАТО. Там останні новини тритижневої давнини! Це нонсенс!» – обурився парламентар.

Валентин Наливайченко переконаний, що українська влада протягом минулого року мала зробити ключові речі.

«Давно мертві Мінські домовленості потрібно було замінити новою Міжнародною угодою про деокупацію та територіальну цілісність України, в якій чітко зазначити: міжнародні гарантії безпеки України; виведення російських військ та спецслужб з тимчасово окупованих українських територій Луганської та Донецької областей, звільнення АРК», – зазначив Валентин Наливайченко.

Також, додав політик, немає жодного поступу у створенні Міжнародного економічного фонду для відбудови зруйнованого війною життя в Луганській і Донецькій областях, для фінансової допомоги постраждалим людям.

«Саме такий потрібний тут і зараз міжнародний документ українська влада мала представити нашим міжнародним партнерам ще перед початком, а потім і під час перемовин з РФ!» – підсумував Валентин Наливайченко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова