Депутати «Батьківщини» змусили владу повернути селянам вкрадену землю

«Батьківщина» зробить все, щоб захистити українське селянство і підтримати його необхідними законами та економічними заходами.

Про це заявила народний депутат від «Батьківщини» Олександра Кужель під час засідання комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Міністерства юстиції.

Депутат розповіла про те, що, незважаючи на формально діючий мораторій на продаж землі, агрохолдинги шахрайськими методами позбавили селян земельних ділянок.

На засідання за наполяганням депутатів від «Батьківщини» було запрошено понад 150 селян з Благовіщенського району Кіровоградської області, у яких без їхнього відома з 20 грудня 2016 року до 20 січня цього року було відібрано земельні ділянки та земельні паї. Це відбулось за участі державного реєстратора, який діяв в інтересах ТОВ «Агроінвест Україна» – дочірньої компанії міжнародного холдингу MK Group. Саме на «Агроінвест Україна» за підробленими документами терміном на 10 років було оформлено оренду земельних паїв у селі Данилова Балка Благовіщенського району Кіровоградської області.

Намагаючись повернути собі власність та привернути увагу до порушення їхніх прав, селяни перекривали автомагістралі, звертались зі скаргами до органів влади, але жодної реакції на протести не було.

Ошукані селяни звернулись за допомогою до Антирейдерського штабу, створеного «Батьківщиною», та народних депутатів Олександри Кужель та Ігоря Луценка. Парламентарі змусили заступника Міністра юстиції особисто прийняти ошуканих селян та невідкладно винести це питання на засідання комісії.

Олександра Кужель також звернулась з депутатськими запитами до ГУ Нацполіції в Кіровоградській області, прокуратури, голови облдержадміністрації Кіровоградщини та Міністерства юстиції з вимогою активізувати досудове розслідування за фактом незаконних дій реєстратора, скасування реєстрації та повернення українцям їх землі.

«Для України однією з ефективних точок економічного зростання та виходу з кризи є сільське господарство. Підтримка фермерства та українського селянина, захист їх інтересів та права власності на землю – пріоритети партії «Батьківщина». І ми вважаємо неприпустимим вживати шахрайські схеми для позбавлення селянства єдиного активу – землі при мовчазній згоді владних інституцій», – пояснила Олександра Кужель.

Політик наголосила, що «Батьківщина» виступає проти шахрайських схем, що де-факто є закамуфльованим впровадженням хаотичного ринку землі в обхід діючого мораторія, який неприпустимо скасовувати, доки селянські та фермерські господарства не зможуть досягнути необхідного рівня економічної зрілості і стати конкурентними гравцями на земельному ринку.

У результаті розгляду комісії скарги селян, підтримані народними депутатами «Батьківщини»,  були задоволені в повному обсязі. Вкрадену шахраями землю  повернуто справжнім її власникам, а державні реєстратори, які здійснювали протиправні дії, звільнені.

«Ми дуже просимо вас ніколи не здаватись, не миритись з несправедливістю і не зупинятись у відстоюванні ваших прав, – закликала селян Олександра Кужель. – Тільки разом ми зможемо розвернути владу обличчям до людей і змусити її служити Україні. І ми завжди переможемо, тому що на нашому боці правда і закон».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова