«Батьківщина» закликає уряд забезпечити працівників атомної енергетики гідним рівнем зарплати

«Батьківщина» закликає уряд забезпечити працівників атомної енергетики гідним рівнем зарплати та не допустити, щоб вони виїжджали за кордон у пошуках кращого життя.

Про це під час брифінгу у Верховні Раді заявив народний депутат від фракції Сергій Євтушок.

Він повідомив, що 12 квітня Професійна спілка працівників атомної енергетики та промисловості України  планує провести акції протесту в усіх містах-супутниках (де розташовані Запорізька, Рівненська, Південно-Українська та Хмельницька АЕС).

Профспілки вимагають негайного  вирішення всіх проблемних питань в галузі  атомної енергетики.

Зокрема, йдеться про забезпечення гідного рівня заробітної плати працівників атомної енергетики, пояснив Сергій Євтушок.

«Мене не може не хвилювати ситуація стосовно трудового колективу Рівненської АЕС. НАК «Енергоатом» позбавлений можливості утримувати висококваліфікованих працівників, ліцензований персонал, оскільки заробітна плата українських ядерників дуже низька. Саме тому вони змушені будуть виїжджати за кордон у пошуках заробітку», – пояснив політик.

Як зауважив депутат від «Батьківщини», відтік спеціалістів за кордон стане великою проблемою для галузі атомної енергетики.

Окрім того, зазначив парламентарій,  ДП НАЕК «Енергоатом» постійне живе у борг.

«Рівень розрахунків енергоринку з компанією щороку погіршується. Лише за 2015-2017 роки заборгованість перед атомною експлуатуючою організацією зросла з 10,9 млрд грн  до 12,6 млрд грн, а зараз це вже — 12,7 млрд грн. Системне збільшення заборгованості додатково обтяжують  дискримінаційні рішення НКРЕКП», – сказав він і пояснив, що торік встановлений тариф для НАЕК «Енергоатом» переглядався тричі і в середньому становив 47,41 коп/кВт.год, що є найнижчим тарифом у світі для АЕС.

За словами народного депутата, торік своєю постановою НКРЕКП повитягувала кошти з пріоритетних напрямів діяльності НАЕК «Енергоатом».

«Так, було зменшено фінансування у таких розмірах: «Нове будівництво» (Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива у зоні відчуження) – на 56%; «Підвищення безпеки енергоблоків АЕС»- 36%; «Продовження терміну експлуатації енергоблоків АЕС – 50%. Така діяльність регулятора унеможливлює як продовження життєвого ресурсу, так і ставить під загрозу поточну експлуатацію енергоблоків», – пояснив парламентарій.

З огляду на це «Батьківщина» вимагає від Кабінету Міністрів України негайно вжити заходів, щоб погасити заборгованість та не пізніше 9 квітня розглянути питання забезпечення необхідного рівня заробітної плати ядерників, щоб не допустити їх звільнення і виїзду за кордон.

«Також необхідно з’ясувати, хто з високопосадовців  та членів уряду не забезпечив нормальну роботу підприємств атомної енергетики. І притягнути цих людей до відповідальності», – заявив від імені партії Сергій Євтушок.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова