Фракція «Батьківщина» виступає проти відтермінування набрання чинності та внесення змін до Закону «Про державну службу». Закон, що зможе зламати існуючу підконтрольну вертикаль державної виконавчої влади, має вступити в силу вже з 1 травня.
Про це заявив в ефірі телеканалу Hromadske.TV народний депутат від фракції «Батьківщина» Сергій Євтушок.
За його словами, нова держслужба зможе стати надійним фундаментом для подальших реформ.
«Нова державна служба з принципово іншими правилами гри, з чесними та мотивованими працівниками – реформа №1. Члени фракції «Батьківщина» Альона Шкрум та Сергій Власенко – люди, які опікувались цим довготривалим процесом, ініціювали масу заходів, провели велику кількість дискусій з фахівцями, виїзних засідань, круглих столів. А сьогодні цей прогресивний закон опиняється під загрозою, оскільки група народних депутатів зареєструвала законопроект про відтермінування набрання чинності нового Закону «Про державну службу». Ми наголошуємо на неприпустимості відтермінування початку дії цього Закону», – заявив Євтушок.
Також він додав, що голови місцевих державних адміністрацій призначаються на посаду Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України, а, отже, на сьогодні виконавча влада – це президентська вертикаль.
«У виборчий період голови районних та обласних державних адміністрацій перетворюються на партійних функціонерів», – розповідав політик.
На його думку, основна проблема – бажання утримувати вертикаль влади під своєю управлінською юрисдикцією та призначати «своїх» людей на посади. Новий Закон «Про державну службу» навпаки ж руйнує цю чітку вертикаль.
«Державні службовці категорії «А», до якої належать голови районних і обласних державних адміністрацій, будуть обиратися в новостворених кваліфікаційних комісіях з обов’язковою перевіркою на предмет фаховості, проводитимуться тестування та співбесіди.
Крім того, держслужбовці категоріі «А», обрані депутатами будь-якого рівня, мають або скласти повноваження депутата, або написати заяву і піти з посади виконавчої влади. Регулятор передбачає абсолютну деполітизацію державних службовців, за виключенням міністрів, які згідно Конституції України, мають політичні посади.
Відповідно до закону вводиться також спеціальна посада – держсекретар Кабміну чи міністерства. Обійняти цю посаду зможе лише незалежна особа без жодних політичних ознак», – зазначив парламентар.