Альона Шкрум: Ми зробили важливий крок у реформуванні держслужби

Вчорашній день був вдалим – у першому читанні ухвалили наш проєкт закону № 2260 щодо посад держслужби, який чекав свого часу з 2016 року.

Урядовий проєкт передбачає зміни до багатьох законів України, які стосуються питань державної служби.

Наприклад, розділення посад державної служби від посад політичних й адміністративних в таких особливих органах як: Рахункова Палата, ЦВК, АМКУ, Нацрада з телебачення, РНБО, СБУ та інших.

Це можливість зробити крок уперед до професійної, неполітизованої держслужби, і її відділення від політичних призначень та течій у державі, а також від впливу великого бізнесу. Бо сьогодні наші державні органи не лише слабкі та заполітизовані, а й погано орієнтовані на результат. Ба більше, орієнтовані на процес заради процесу, замкнені кола та тони паперу, які вони плодять.

Тому, разом з урядом та колегами від «Слуги Народу» ми у законопроєкті також вносимо зміни до законодавства щодо електронної форми документів.

Коли в Україну приїздив відомий економіст Ніл Фергюсон, він казав, що наші державні інституції дуже нагадують йому савани Танзанії. Але не через красу свого пейзажу. А тому, що устрій, як у саванах.

У нас є державні інституції – антилопи гну, які спокійно собі щипають травичку й нічого не помічають. На них нерідко нападають державні органи – хижаки, яких дуже багато в нашій економіці.

Є ще державні органи – падальники, один з найгірших виглядів державної інституції.

Є державні інституції-паразити, і вони харчуються за наш рахунок.

А ефективна, економічно розвинена та багата держава неможлива без професійних державних інституцій. А це означає – без ефективних професійних людей в кожному державному органі та в кожній державній інституції, які дають можливість виконувати  роботу, а не ставлять палки в колеса на кожному кроці. Саме до цього нам треба йти.

Щоб усю цю систему змінити – одного або двох законів буде недостатньо. Потрібна правильна імплементація, потрібна політична воля і бажання уряду цими питанням серйозно займатися. Але сьогодні ми зробили у цьому напрямку ще один крок.

Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 12 листопада 2019 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова