«Батьківщина» підтримає закон про спецконфіскацію, якщо врахують її поправки, – Сергій Євтушок

Фракція «Батьківщина» підтримує закон про спецконфіскацію, але лише із запропонованими фракцією поправками. Прийняття закону в існуючому вигляді є неприпустимим.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок під час прямого ефіру на телеканалі ZIK.

«Ми готові підтримати цей та інший законопроекти, які дадуть змогу повернути до державного бюджету України незаконні активи будь-кого, хто вчинив відповідний злочин», – зауважив парламентар.

За його словами, фракція «Батьківщина» провела детальний аналіз законопроекту про спецконфіскацію, який уряд вніс на розгляд Верховної Ради 20 вересня цього року. Виявлені застереження були направлені на розгляд парламенту у вигляді поправок.

«Насамперед нас турбують зміни до статей, прийнятих протягом 2015 й 2016 років в межах рекомендацій Європейської комісії щодо лібералізації візового режиму для України», – наголосив Сергій Євтушок.

Політик нагадав, що досі немає висновків Єврокомісії щодо нового проекту закону. Таким чином, його ухвалення ставить під загрозу існуючі домовленості між нашою державою й Європейським  Союзом, що стосуються питання лібералізації візового режиму для України.

«Окрім цього, нас турбує пряме порушення принципу презумпції невинуватості в законопроекті, передбачена можливість конфіскації майна навіть у дітей та померлих, низка інших питань, що не відповідають принципам та нормам європейського законодавства», – зазначив депутат.

Сергій Євтушок також розповів, де можна взяти гроші, на заміну вже внесеним до представленого урядом проекту бюджету на 2017 рік доходів від спецконфіскації.

«Понад 200 млрд грн можна додатково отримати за рахунок легалізації видобутку бурштину, деофшоризації, збільшення податку на дивіденди, який сьогодні становить лише 5%. Ми не можемо ухвалити закон про спецконфіскацію в існуючому вигляді. Внесений в парламент законопроект – це тонкий лід, що може в будь яку мить тріснути й зруйнувати всі плани нашої держави», – підсумував народний депутат.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова