Вадим Івченко: Провладні депутати лобіюють відкриття ринку землі в обхід закону

Депутати з провладної коаліції вкотре намагаються знайти шляхи для продажу сільськогосподарської землі в обхід мораторію на її продаж.

Про це народний депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко повідомив у Facebook.

За його словами, вчора у Верховній Раді був зареєстрований законопроект, яким з 1 липня 2017 року пропонується запровадити обіг сільськогосподарських земель.

«Сьогодні численні юристи не тільки великих аграрних корпорацій, наймані юридичні агентства скрупульозно працюють над питанням, як попри мораторій на продаж сільгоспземлі все одно розпочати її продавати. З цією метою було зареєстровано не один законопроект, які тим чи іншим чином пропонував потроху, з використанням різних механізмів продавати землю. І ось вчора депутати фракції БПП зареєструвати законопроект №5535 «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», яким пропонують  вже з 1 липня 2017 скасувати мораторій та відкрити вільний ринок землі», – повідомив Вадим Івченко.

Згідно з документом, передбачається відкриття ринку землі у три етапи. На першому етапі (з 1 липня 2017 р.) об’єднані громади мали би продавати комунальну та державну землю. На другому (з 1 липня 2018-го) право продавати землю отримали б фізичні особи, а з 1 січня 2020 року – право купувати набули б юридичні особи та фізичні особи–підприємці. З 1 січня 2030-го законопроект дозволяє іноземцям та особам без громадянства купувати земельні ділянки сільськогосподарського призначення, пояснив Вадим Івченко.

«Цим законом регламентується, що у приватній власності фізичної особи може перебувати земельних ділянок сільськогосподарського призначення до 500 гектарів, а загальна площа землі, яка може перебувати у власності юридичної особи може досягати 33% площі сільськогосподарських угідь району» – зазначив депутат.

На думку політика, це і є головне завдання цього законопроекту – обмежити кількість землі у володінні фізичній особі, а юридичній віддати взагалі всі. Тому, що окрім 33% в кожному районі України у власності, ця особа може мати до 67%  землі в цих районах в оренді.

Політик висловив обурення тим, що замість того, щоб вдосконалювати законодавчу базу для цивілізованого відкриття ринку, депутати з так званої коаліції шукають різні юридичні зачіпки, якими можна обійти мораторій, підписаний Президентом.

«На моє переконання, скільки б подібних законопроектів не реєструвались у Верховній Раді – нічого у них не вийде. «Батьківщина» не дозволить цього зробити. Впевнений, не голосуватимуть за зняття мораторію дочасно і інші депутати! Не допустять  цього фермери, аграрії, спілки та профспілки. Хоча розумію, що, напевно, спроби дорватись до землі будуть продовжуватись», –  наголосив Вадим Івченко.

Нагадаємо, раніше лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко заявила про те, що мораторій на продаж сільськогосподарської землі був продовжений на рік, оскільки президент відчув в повітрі напругу від підготовлених аграріями та партією «Батьківщина» страйків та референдуму щодо «земельного питання».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова