Мораторій на продаж с/г землі продовжений, бо президент відчув загрозу страйків, – Юлія Тимошенко

Мораторій на продаж сільськогосподарської землі був продовжений на рік, оскільки президент відчув в повітрі напругу від підготовлених аграріями та партією «Батьківщина» страйків та референдуму щодо «земельного питання».

Про це Юлія Тимошенко наголосила в ефірі ток-шоу «Шустер live».

«Батьківщина» об’єднала зусилля всіх селян, і ми підготували вже по суті справи страйк, всеукраїнський референдум щодо заборони продажу сільськогосподарської землі. Президент миттєво відчув у повітрі напругу і віддав команду своїй фракції та своїм представникам в усіх органах влади, які буквально за декілька годин провели закон про продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі на один рік. Вони просто злякалися селян!» – зазначила Голова фракції.

Тимошенко упевнена, що перед тим, як розпочинати розмови щодо продажу с/г землі, треба «створити сімейне фермерство, дати таким підприємствам підтримку держави і після того, як вони попрацюють десятки років на цій землі, – віддати їм землю у власність і реально запустити тільки для фермерів обіг землі».

«У Канаді лише 10% сільськогосподарської землі на вільному ринку. А скільки економіка в Канаді існує? У Ізраїлі узагалі заборонено продавати сільськогосподарську землю. Знаєте чому? Тому, що треба інтелект треба мати і управляти своєю країною правильно, в інтересах людей і в інтересах нашої стратегічної перспективи», – вважає лідер «Батьківщини».

Політик також нагадала, що окремі родини скупили вже близько мільйона гектарів земельних паїв в тіньовому ринку, а одна з родин, яка має в розпорядженні сотні тисяч гектарів – «це, нажаль, родина президента».

Продовження мораторію Голова партії вважає великою перемогою «Батьківщини» та аграріїв.

«Тому треба захищатися, треба знати правду, як ми перемогли в боротьбі за мораторій на сільськогосподарську землю», – підсумувала Юлія Тимошенко.

Як вже повідомлялося, лідер «Батьківщини» закликала парламент підтримати її законопроект №5123 про продовження мораторію на продаж землі на п’ять років, до 2022 року.

6 жовтня фракція підтримала голосуванням компромісний проект Закону про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільсьгогосподарських земель № 5123-1. «За» проголосувало  297 народних депутатів.

Нагадаємо, Юлія Тимошенко завляла, що партія «Батьківщина» допоможе аграріям усієї країни провести референдум проти продажу землі сільськогосподарського призначення.

Вона також озвучила вимоги, висловлені в ультиматумі до Президента України, прем’єр-міністра та парламенту, який було сформульовано  27 вересня за підсумком «Форуму аграріїв Кіровоградщини».

Такі ж аграрні форуми пройшли у багатьох областях України.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова