Вадим Івченко: Вчителі мають отримувати не менше 4 прожиткових мінімумів

«Батьківщина» подала пропозиції до Державного бюджету на 2020 рік, якими пропонує збільшити зарплати працівникам освіти.

Про це повідомив народний депутат фракції «Батьківщина» Вадим Івченко, спілкуючись з освітянами, які зібрались сьогодні перед Верховною Радою.

Він нагадав, що в бюджеті на наступний рік не передбачається будь-якого підвищення заробітних плат і надбавок для цієї категорії громадян.

«Знову наші викладачі залишатимуться неплатоспроможними, а професія не буде престижною. В бюджеті є підвищення заробітних плат для багатьох категорій держслужбовців — НАБУ, прокуратури, суддівському корпусу. Навіть непедагогічним працівникам освітніх закладів підвищуватимуть заробітну плату на 12%. Там немає тільки вчителів», – обурився політик.

Вадим Івченко також зауважив, що у Програмі дій уряду більшість державних вищих закладів освіти планують зробити комерційними.

«Ми ж розуміємо, що вони, цілком імовірно, будуть скорочені та закриті. Тобто можна з упевненістю заявляти, що професія вчитель, викладач для нинішньої влади сьогодні на другорядних позиціях», – висловив думку народний депутат.

Як зазначив парламентарій, «Батьківщина» підтримує пропозиції від профспілки освіти, які пропонують змінити принцип нарахування зарплат для педагогів та не допустити скорочення виплат за напруженість та престижність професії.

 

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова