Е-декларування показало, чим володіє українська влада, – Сергій Євтушок

Запровадження системи електронного декларування дало змогу побачити, чим володіють українські політики найвищого рангу. Наступними мають задекларувати своє майно держслужбовці інших категорій.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок у прямому ефірі телеканалу «112 Україна».

«Перший етап е-декларування відкрив інформацію про статки усіх, хто представляє українську владу. Дискусія щодо задекларованого ними майна триватиме ще довго. А які плоди це нам дасть, ми побачимо вже в найближчому майбутньому», – розповів парламентар.

Коментуючи сам процес подання е-декларацій, народний депутат зазначив, що не вважає перенавантаженість системи е-декларування в останні дні основною причиною збоїв. Програмне забезпечення було не раз протестоване перед запуском, та й ніхто з тих, хто подав свої декларації в останні хвилини, не жалівся на збої в системі.

«Наші «бідосі»-олігархи до останнього сподівались, що їм вдасться зірвати процес електронного декларування. Не виключаю також можливості замовних кібератак з боку тих, хто готовий був на все, аби тільки не оприлюднювати інформації про свої статки», – зазначив депутат.

Євтушок вважає, що тепер, коли усі побачили чим володіють українські політики найвищої ланки, настав час для особистої відповідальності кожного з них – починаючи від президента, і закінчуючи кожним сільським головою.

Він також звернув увагу на велику кількість готівки, зазначеної у деклараціях українських політиків, що, на його думку, свідчить про їх особисту недовіру до українських банків.

«Понад 85 банків було закрито за час головування нинішнього керівника НБУ Валерії Гонтаревої. Серед них були і ті, які не подавали жодних ознак припинення своєї роботи. На сьогоднішній день українська банківська система є повністю не прогнозованою. І те, що наші високопосадовці бояться тримати свої гроші в банках, лише зайвий раз підтверджує це», – підкреслив народний депутат.

Нагадаємо, фракція «Батьківщина» вимагає звільнення Валерії Гонтаревої з посади голови Нацбанку та створення спеціальної слідчої комісії для розкриття злочинів, вчинених нею.

Це є також однією з вимог «Ультиматуму Зборів ошуканих споживачів фінансових послуг», який був оголошений минулого тижня на спільній прес-конференції лідером «Батьківщини» Юлією Тимошенко та представниками ГО, що об’єднують вкладників різних банків, які постраждали від їх закриття та банкрутства.

Серед головних вимог у документі також визначені: звільнення з посади директора Фонду гарантування вкладів, створення ТСК з перевірки зловживань при реалізації активів неплатоспроможних банків, а також внесення змін до законодавства, яке допоможе повернути кошти ошуканим вкладникам та стабілізувати фінансову сферу в країні.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова