Журналісти «Київ News» поспілкувались із Головою постійної комісії Київради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Володимиром Бондаренком. Йшлося про заяви ПАТ АК «Київ водоканал» щодо заборгованості киян перед підприємством.
Зовсім нещодавно кияни отримали такий собі «подарунок» від одного з київських монополістів – ПАТ «Київводоканал».
У ЗМІ була задекларована вимога про сплату заборгованості, яка нібито накопичилася перед цим монопольним постачальником води та каналізування рідких відходів.
При цьому було повідомлено, що житлові організації і громадяни заборгували 848 мільйонів 900 тисяч гривень. Борги бюджетних установ -12,2 мільйона, а основні споживачі холодної води, які забезпечують її підігрів та постачання ПАТ «Київенерго», ТОВ «Єврореконструкція», відповідно – 75 мільйонів 600 тисяч гривень та 10,3 мільйона.
Враховуючи те, що монопольна структура ПАТ «Київводоканал» є вже частково приватною, але громаді міста в ній належить все ж контрольний пакет акцій – понад 60% – київська міська влада повинна жорстко контролювати його діяльність і стати на стороні інтересів киян.
А чи так це відбувається насправді?
Міська влада повинна зробити перший крок – призначити Наглядову Раду, яка від імені громадян впливала б на такі речі, які повністю залежать від місцевої влади
«Свого часу я звернувся до керівництва міста з вимогою навести порядок в стосунках з «Київводоканалом» і, зокрема, в частині сплати за цю послугу громадянами, житло яких не обладнане лічильниками та необґрунтоване завищення окремих вихідних покажчиків, які впливають на ціну холодної води. Також просив перевірити коректність амортизаційних відрахувань. Все це непомірно збільшувало вартість води, а обсяги її нарахування при середньому споживанні на одну людину біля 3м³ складали від 11 до 23 кубічних метрів», – розповів Володимир Бондаренко.
Основна думка, яку висловила устами керівників міська влада, полягала в тому, що вона на процес тарифоутворення не впливає і ці питання вирішує НК РКП.
Але це не відповідає дійсності.
Депутат Київради від «Батьківщини» також наголошує, що міська влада повинна зробити перший крок – призначити Наглядову Раду, яка від імені громадян впливала б на такі речі, які повністю залежать від міської влади.
Серед них:
– Зменшення з 18% до середньоєвропейського нормативу технологічних втрат води на шляху її подачі від водозабору і до споживача. Це потягне за собою необхідність заміни трубопроводів на сучасні пластикові, які служитимуть близько 70 років. А нині сталеві труби щорічно замінюються на такі ж сталеві.
– Зменшення витрат на електроенергію, яка використовується для підпитки води і складає в її вартості до 35%, а не так, як в Європі – 6-7%. Це змусить монополіста замінити насосне обладнання на більш продуктивне і енергозберігаюче.
Не кияни винні «Київводоканалу» мільярд, а навпаки!
Тому міська влада не тільки може, а і повинна впливати на вартість монопольних послуг та контролювати монополіста!
«У результаті не кияни винні ПАТ «Київводоканалу» мільярд, а навпаки!» – переконаний фахівець.
І це питання виноситься на порядок денний Постійної комісії Київради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу, яку очолює Володимир Бондаренко.
Сподіваємось, що і монополіст, і виконавча влада міста – Київська міська державна адміністрація – змінять своє ставлення до питання боргів і цього «подарунку» від монополіста.
«Київ News», 29 лютого 2016р.