Володимир Бондаренко: Чим насправді займалась Тимошенко при владі?

Банкова опрацьовує нову політичну стратегію у боротьбі з Юлією Тимошенко. Що і як відбувалося насправді?

«Юлія Володимирівна Тимошенко була при владі і могла би вирішити багато питань, а не тільки обіцяти», – сьогодні Фейсбук та інформаційні джерела переповнені подібними повідомленнями.

Для того, щоб розібратись, давайте на хвилинку повернемося до того часу, коли вона вперше була залучена до влади.

У часи Ющенка: приборкання паливної мафії

Першим віце-прем’єром Кабінету Міністрів України Тимошенко стала за прем’єрства Віктора Андрійовича Ющенка.

Напрямком її діяльності був паливно-енергетичний комплекс, який потребував негайних реформ. Україну стрясали так звані «віялові» відключення електроенергії. Збої в постачанні енергії критично позначалась у сільській місцевості: різко зупинялися інкубатори, тепличні комплекси, тваринницькі ферми. В країні процвітала корупція, а стратегія розвитку занепадала.

Своєчасні рішення Тимошенко

Насамперед Тимошенко проаналізувала виробників електричної енергії: атомні, вугільні та мазутні електростанції. Вартість 1 кВт енергії на кожному енергоблоці складала від 4,5 коп. на гідростанціях і до 15 копійок на вугільних.

Як зупинили відключення електроенергії?

Дев’яності запам’яталися не лише шахрайськими схемами, але і відключеннями світла. Тепер ми знаємо, що це були взаємопов’язані речі. Олігархи, які вже тоді належали олігархам, зверталися до Кабінету Міністрів України і отримували наряди на електричну енергію, «прив’язані» до типу генерації. Кому вдавалося отримати електроенергію з гідростанцій, мали найбільший прибуток, ті, хто отримував її з теплових блоків – несли збитки. Як правило, страждали державні бюджетні організації.

Проаналізувавши ситуацію Тимошенко вирішила боротися з корупцією жорсткими методами. Вона ініціювала ухвалення рішення, згідно з яким усі генератори, що виробляли електроенергію передавали її державі по собівартості.

Реалізація згаданого вище принципу знищила корупційну схему. І всі, хто хотів розподіляти чи продавати електроенергію, купували її в держави за єдиною ціною і продавали по одній ціні.

Юлії Тимошенко вдалося зекономити бюджетні кошти, і зупинити «віялові» відключення. Олігархи відреагували на це хвилею брехливих статей у ЗМІ.

Тимошенко звільнили з посади на особисте прохання Януковича

Наступна мета Тимошенко – навести порядок у вугільній галузі. На той час активно працювали індивідуальні видобувачі, які вагонетками вивозили чисте вугілля з колишніх державних чи недержавних шахт, або копалень. Підконтрольні Януковичу вугільні магнати крали третину вугілля.

Юлія Володимирівна розпочала роботу з кадрового підбору спеціальних державних приймачів на кожну шахту. Фахівці мали контролювати від імені Кабінету Міністрів України якість та кількість видобутого вугілля. Коли олігархи дізналися про наміри Уряду, вони негайно домовився з Ющенком прибрати Юлію Володимирівну з посади віце-прем’єр-міністра.

2005: клінч між Тимошенко та «любими друзями»

Під тиском суспільства Віктор Ющенко вимушений був висунути на посаду прем’єр-міністра Юлію Тимошенко. Насправді, на цій посаді він хотів бачити нинішнього очільника держави – Порошенка. Останній болісно зустрів рішення про призначення себе секретарем РНБО.

Наступною перепоною став шантаж з боку Юрія Єханурова. Він прямо в залі Верховної Ради заявив про вимогу отримати посаду Міністра оборони України і лише тоді проголосувати за Тимошенко, як за прем’єр-міністра. Саме його голос був вирішальним – 226-м.

Ющенко особисто заборонив міністрам і місцевій владі виконувати рішення Тимошенко

Усім головам обласних адміністрацій було заборонено виконувати вказівки прем’єра та рішення Кабміну. Тодішні очільники Харківської області Арсен Аваков та Дніпропетровської – Віктор Бондар через відвідування наради у прем’єра поплатилися посадами.

Президентом Ющенком блокував роботу уряду. Він особисто заветував понад 50 Постанов, надзвичайно важливих для держави. Тимошенко розкрила очі народу на корупційні схеми.

Пізніше Ющенко передав булаву двічі судимому В.Януковичу. Потому Тимошенко потрапила до в’язниці без будь-яких підстав.

Юлія Володимирівна при владі була лише умовно. Проте за таких нелегких умов дала гідну відсіч корупції. Українцям варто це розуміти при голосуванні на наступних виборах. Тимошенко, політик, який змінить систему на краще.

Володимир Бондаренко, голова фракції «Батьківщина» в Київській міській Раді, УНН.Блоги, 5 червня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова