Володимир Бондаренко: НКРЕКП видала «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» ліцензії на виробництво тепло- та електроенергії

Досягнута перша перемога!

Сьогодні на своєму засіданні Національна комісія державного регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) видала НАШОМУ київському Комунальному підприємству «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» довгоочікувані ліцензії на виробництво теплової та електричної енергії на ТЕЦ 5 та ТЕЦ 6. Також затверджені тарифи на житлово-комунальні послуги, які навіть понижені у порівнянні з попередніми.

Київ довго чекав на це рішення!

Напередодні було багато підозр у тому, що Постійна комісія з питань житлово-комунального господарства, яку я очолюю, та виконавча влада міста не роблять всього, щоб наповнити змістом діяльність новоствореного КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО», яке повинно в результаті замінити «КИЇВЕНЕРГО».

Але сталося те, чого ми усі добивалися.

З 1 серпня 2018 року дія ліцензій та тарифів на комунальні послуги, якою володіло «ахметівське» «Київенерго» втрачає свою силу та власником цих документів стає КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО».

Це не означає, що масштабна робота по освоєнню містом велетенської імперії «КИЇВЕНЕРГО» завершена.

Потрібно прийняти десятки тисяч інвентаризованих об’єктів. У надзвичайно важких умовах провести капітальні ремонти мереж і підготовку їх до нового опалювального сезону та придбати необхідну кількість палива і особливо природного газу для проведення цього сезону. І тут, як відомо, ми спостерігаємо неконструктивну позицію газовиків, і насамперед – керівника цього відомства А.Коболєва. Він, як відомо, заявив про те, що не піде на поступки та хоче перекласти на киян не лише борги «Київенерго» за спожитий газ, а і штрафи та пені, які свого часу були створені «ахметівським» «Київенерго».

При нормальному ставленні до проблем Києва та киян ці борги можна було б розділити щонайменше на три частини – власне, борги киян за несплачений спожитий газ, штрафи та пені, з якими мав би розбиратися «Київенерго», і недоплати державою в міську скарбницю велетенських грошей. Ці гроші складають неперераховані Кабміном субсидії за житлово-комунальні послуги, компенсацію за проїзд пільговиків міським транспортом, несплату боргів військових частин, правоохоронних та судових органів, вузів та інших організацій, які повинні фінансуватися з державного бюджету, а не міського.

Якщо скласти ці суми, то вони, в цілому, перекривають борги киян і реальних підстав для ненадання газу для підігріву гарячої води, яке сьогодні тероризує киян, немає.

Тому нам доведеться вести дуже серйозну судову боротьбу в цій галузі. Насамперед понад 2000 незакритих розривів по Києву, які залишило по собі «Київенерго», також потрібно відстояти право киян на нормальне обслуговування, зокрема надання газу для підігріву гарячої води та опалення.

Ми впевненні, що в результаті нашої роботи київська міська громада володітиме всім комплексом «Київенерго», а новостворене КП «КИЇВЕНЕРГО» зможе забезпечити якісне надання послуг у частині опалення, гарячого водопостачання та електроенергії за справедливими цінами.

Сьогоднішнє рішення НКРЕКП ми вітаємо та впевненні, що воно зіграє важливу роль у нашій роботі.

Володимир Бондаренко, голова фракції «Батьківщина» в Київській міській Раді, Facebook, 14 червня 2018р.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова