Володимир Бондаренко: Київрада має розглянути на своєму засіданні відтермінування закону про ЖКП

10 червня 2018 року набуває чинності нова редакція Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Цим Законом внесено зміни до Закону України «Про особливості здійснення права власності» і буде використано норму про примусове призначення управителя органу місцевого самоврядування. Орган місцевого самоврядування призначатиме управителя тільки у випадку звернення мешканців, оформленого протоколом зборів, за який проголосувало понад 50% людей.

Люди, які не змогли створити у своїх будинках ОСББ, або, наприклад, державні підприємства, які збанкрутували і просять керуючі компанії забрати відомчі будинки мають такий вихід: мешканці цих будинків збираються і обирають управителя або звертаються до органу самоорганізації і просять вибрати управителя на конкурсі.

Керуючі компанії не мають права наступництва – управителя має бути обрано рішенням зборів мешканців.

Проблема в тому, що наказом Мінрегіону регулюються умови проведення конкурсу, але до наказу наразі вносяться зміни. Тому Київ не може підготувати нормативний документ, відповідно до якого органом самоорганізації може бути проведено такий конкурс.

Протягом 2 років київська влада не реєструє протоколи обрання управителів співвласниками, тому що треба було визначити Департамент, який би був відповідальний за це і зберігав ці протоколи. КМДА стикнулася із тим, що здавалися фейкові протоколи: понад 70 штук (це підроблені підписи, або управитель сам себе призначав).

Є й ризики у зв’язку із введенням нової послуги управління будинком:

Не буде послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, буде тільки послуга управління.

Наразі є субсидія на послугу з утримання будинків та прибудинкових територій. Після 10 червня не відомо чи буде субсидія.

Головна проблема – наразі прийняті не усі підзаконні акти: всього 6 з понад 30 необхідних. Якщо закон буде введено в дію без підзаконних актів, у галузі управління будинками настане хаос.

Тому комісія Київради з питань ЖКГ прийняла рішення звернутися до ВРУ з проханням відтермінувати введення в дію Закону України, який мав бути введений у дію 10 червня 2018 року.

А я як голова внесу пропозицію на Президії Київради розглянути це питання як невідкладне на найближчому засіданні Київради.

Володимир Бондаренко, голова фракції «Батьківщина» у Київраді, Facebook, 27 квітня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова