Традиційно під час сесійного тижня звернувся до керівництва держави з найбільш кричущих проблем, що наразі турбують громаду Сумщини і які на місцевому рівні неможливо розв’язати.
Насамперед мене надзвичайно турбує питання доріг у Сумській області, більшість з яких знаходяться у вкрай незадовільному стані. Тому сьогодні з трибуни Верховної Ради було оголошено мої два депутатські запити до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та Голови Комітету ВРУ з питань бюджету Андрія Павелка щодо виділення додаткових коштів з Державного бюджету України на 2017 рік для розвитку транспортної інфраструктури прикордонної Сумської області.
Моя пропозиція полягає у виділенні з держбюджету 500 млн грн для проведення капітальних ремонтних робіт на найбільш проблемних ділянках, а саме:
– мостового переходу на ділянці автомобільної дороги Н-12 «Суми – Полтава» км 70+838 у сумі 59,9 млн грн;
– автомобільної дороги Н-12 «Суми – Полтава» на ділянці км 71+038 – км 75+420 (4,4 км) у сумі 76,8 млн грн;
– автомобільної дороги Р-46 «Харків – Охтирка» на ділянці км 90+604 – км 111+429 (20,8 км) у сумі 363,3 млн грн.
Пропоную всім урядовцям і депутатам долучитися до цієї справи й якнайшвидше виділити 500 млн грн на ремонт зазначених доріг. Це не тільки зробить поїздки громадян через Сумщину більш комфортними і безпечними, а й істотно зменшить соціальну напругу серед місцевих жителів, які щодня змушені добиратися до місця роботи чи навчання через аварійно-небезпечні ділянки доріг.
Другою моєю турботою стала надзвичайна ситуація, що склалася у зв’язку з відмовою Державної служби геології та надр України у продовженні ПАТ «Укрнафта» спеціальних дозволів, чим фактично заблокувала роботу Качанівського газопереробного заводу, який структурно належить товариству і розташований в Охтирському районі Сумської області.
Через такі дії держслужбовців держава може втратити у цьому році близько 290 тис. тонн нафти та конденсату, 128 млн. м куб. нафтового газу, 88 млн. м куб. природного газу, а Державний бюджет недоотримає 1,4 млрд. грн. рентної плати. При цьому, після зупинки частину видобутку буде втрачено безповоротно.
Також приблизно 1500 співробітників у Сумській області можуть втратити стабільну роботу вже в найближчі місяці. Болючий удар відчують і місцеві громади, чий добробут залежить від податків, які сплачує компанія, та газу, який вона постачає.
Враховуючи рівень проблеми, був змушений звернутися до Прем’єр-міністра України з проханням невідкладно втрутитись у ситуацію та вжити заходів щодо припинення незаконного блокування роботи Качанівського газопереробного заводу ПАТ «Укрнафта».
Владислав Бухарєв, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 14 липня 2017р.