Вадим Івченко: Життя фермерів спростить єдиний сільськогосподарський податок

В Україні потрібно зібрати всі розхристані податки в один сільськогосподарський податок, який суттєво спростить життя фермерам.

Законопроект з такою ініціативою буде зареєстрований вже цього тижня. Після прийняття такого закону ми зможемо дати посил на наступний рік дрібним фермерам, що вони будуть мати таку систему, а також мораторій на її зміну, наприклад, на 5 років. Так що вони зможуть спокійно продовжити свою діяльність — це буде вірний шлях.

Таке рішення важливе, адже сьогодні малі фермерські господарства складають в Україні 73-75 % від всіх підприємств, які працюють із землею. Найменші з них утримують 150 гектарів землі.

Водночас не слід забувати, що в нас є продукція тваринництва і рослинництва. Надприбутки рослинництва і труднощі з прибутками в інших галузях можуть спонукати підприємців, які займаються птахівництвом, тваринництвом, садівництвом, виноробством, ягідництвом – просто змінювати свій бізнес і переходити на більш прибутковий — рослинництво. Тут ми можемо втратити не тільки цілі галузі, а втратити продукцію, яка створює ПДВ. Тож важливо подбати про те, як убезпечити більш вразливі галузі, щоб вони  легально вели свій бізнес та не переходили у сировинні.

Ясна річ, ці умови мають передбачати податкову систему, яка буде стимулювати такий бізнес.

Спецрежим – це дуже дієва і найкраща підтримка для виробника. Уряд постійно вів переговори з МВФ, який наполягав на скасуванні цього режиму. Нам потрібно ще раз показати їм, що у нас зараз фізично немає коштів для того, щоб давати відрахування на гектар, як це роблять розвинені країни. Доки ми застряли у перехідному періоді під час реформування та зростання економіки, нам треба дозволити тим галузям економіки, яка ще дає якісь прибутки, дати можливість працювати на спецрежимі.

Адже це пенсії, кошти на зовнішні запозичення і так далі. Аграрії просять залишити такий режим лише на два роки. Але, звичайно, потрібно дивитись, як за цей час буде зростати економіка.

Я вважаю, що це питання уряд мав відстоювати, а не погоджуватись на все, що не накажуть в МВФ.

На сьогодні є розуміння щодо прийняття єдиного сільськогосподарського податку є розуміння прийняття закону по поверненню спецрежиму, але уряд працює з МВФ і їм потрібно отримувати транші. Тому уряд буде завжди проти.


Вадим Івченко, народний депутат від 
«Батьківщини», Facebook, 29.03.16.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова