Олена Кондратюк: Уряд представив Верховній Раді свій проєкт Держбюджету на 2022 рік

З пафосною назвою – «інвестиціями в людину, країну, та майбутнє».

Опозиційні фракції небезпідставно розкритикували цей документ. Бо зовсім незрозуміло, на яке майбутнє можуть розраховувати українці, коли в наступному році мінімальна зарплатня зросте лише на 200 грн. Також заплановане мізерне підвищення мінімальної пенсії.

Людям, очевидно, вкотре доведеться затягати паски. Адже розмір мінімального прожиткового мінімуму, закладений в цей держбюджет становить лише 44% від фактичного. І це на фоні зростання цін на продукти, товари і послуги! Ми багато говорили у Верховній Раді про необхідність приведення прожиткового мінімуму до реальних витрат людини на прожиття. Навіть проводили окремі парламентські слухання на цю тему з чіткою рекомендацією Уряду, нарешті, вирішити це питання, а віз і нині там.

Нам, як опозиції, також незрозуміло, які пріоритетні галузі, які пріоритети розвитку, економічного курсу є в Уряду?

Так, в наступному році, замість необхідних 5% ВВП на медгарантії пацієнтам спрямовується лише 2.9% ВВП. Іншими словами, на 112 мільярдів гривень менше від потреби.

Зменшуються видатки на культуру! У порівнянні з 2021 роком, сфера культури отримає на 700 млн грн менше.

Зрізали видатки на культурні та мистецькі заходи, повернення культурних цінностей, Інститут книги, відновлення місцевих пам’яток культури…

Для мене саме освіта має стати основним пріоритетом для розвитку! У зв’язку з черговим загостренням пандемії COVID-19, МОЗ рекомендує навчальним закладам готуватися до повернення на дистанційку. Проте в Держбюджеті-2022 на це не передбачено жодної гривні! Вже сьогодні громадам не вистачає коштів освітньої субвенції на оплату праці педагогів. Ця проблема не вирішена і в бюджеті наступного року.

Я також говорила на Погоджувальній раді, що Уряд має приділити велику увагу питанням тарифів на комунальні послуги. Вони мають бути прогнозованими та такими що може сплатити  українська родина. Опозиція наголошує, що у проєкті Держбюджету-2022 закладено недостатньо коштів на субсидії для населення.

Кожна українська родина, яка справді потребує допомоги держави, щоб не витрачати останнє зароблене на оплату комуналки, має отримати субсидію. Інакше, навіть оте мізерне зростання соціальних стандартів, яке пропонує громадянам цей Уряд, буде з’їдено зростанням тарифів та цін.

Зате ми побачили чергове збільшення видатків сукупно на декілька мільярдів гривень на утримання Кабміну та окремих міністерств, Генпрокуратури, РНБОУ, БЕБ, ДБР, СБУ, НАБУ.

Читайте та аналізуйте запропонований бюджет, знайте з яким бюджетом йде країна в непростий 2022-й.

Олена Кондратюк, заступниця Голови Верховної Ради, народна депутатка від «Батьківщини», Facebook, 21 вересня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова