Іван Крулько: В умовах війни на уряд покладається дуже серйозний виклик

Україна у великій війні і зараз по  суті немає жодної області, куди б не наносились ракетні удари.   Частина традиційно промислових областей окупована. Логічно, що економіка падає…

Сьогодні Держбюджет  тримається виключно завдяки  іноземній фінансовій допомозі, що  забезпечує  витрати на оборону і захищені статті.

З початку війни в Україні не виплачуються жодні держпрограми, крім витрат на оборону, зарплат військовослужбовцям, соціальних видатків, пенсій і зарплат держсектору, включно з вчителями і лікарями.

Треба розуміти, що зараз значно зросли видатки на оборону у зв’язку з війною. Якщо на 2022 рік у нас на всю оборону було передбачено трішки більше 200 млрд грн, то зараз ця сума витрачається за місяць на війну.

В умовах війни на уряд покладається дуже серйозний виклик. І на жаль, по ряду факторів бачимо не таку ефективну роботу уряду, щоб допомагати українському бізнесу, стимулювати підняття економіки, давати можливість працювати критичним галузям.

Це стосується також  мобілізаційної роботи.

Не можна всіх спеціалістів залучати на фронт, якщо вони можуть більше користі принести, працюючи на своїй роботі, нарощуючи економіку і фінанси до держбюджету.

2. Як голова ТСК, що займається роботою податкової і митниці, можу сказати, що ми вже бачимо, що до податкової у нас будуть запитання у розрізі того, як відшкодовується ПДВ.

Цей процес почався і почався сумнівно. І ми як

ТСК  зараз детально  перевірятимемо факти, які нам надходять,  та інформувати суспільство, щоб не було, що для когось війна, а для когось – мама рідна.

Зараз немає автоматичного відшкодування ПДВ. Воно було припинене з початку війни. Навіть не можна було реєструвати податкові накладні і компанії, які експортують свою продукцію,  опинились у ситуації, коли  їх обігові кошти вимивались, бо вони не могли повернути ПДВ, яке вже заплатили.

За кілька тижнів я зможу багато цікавого розказати.

Якщо ТСК  побачить, що в  час війни хтось  корупційним чином намагається заробити на держбюджеті, що має йти на підтримку оборони і зарплати військовослужбовців,  буду публічно про це говорити.

Бо я не вважаю, що це морально і правильно, коли для когось  війна перетворюється в елемент заробітку. Це  державні кошти і тут має бути контроль!

ТСК буде цю роботу проводити і якщо такі факти нами будуть виявлені, я буду в ефірі про них говорити.

Іван Крулько, заступник Голови партії «Батьківщина», Facebook, 17 червня 2022 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова