Вадим Івченко: Продаж 1 мільйона гектарів землі – цілковита безглуздість

В умовах, коли в країні іде війна та немає законодавчого забезпечення земельної реформи, продаж землі – це злочин перед народом України.

 

Так народний депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко прокоментував заяву прем’єр-міністра Арсенія Яценюка щодо продажу 1 млн га землі, яка перебуває у державній власності.

«Щодо інтересів селян, які будуть зачеплені цим продажем, потрібно розуміти що в кожному державному підприємстві працювали люди, там є пенсіонери, є ті, які чекають на розпаювання землі. Поряд є територіальні громади, які не отримали землю тому, що вона була передана державним підприємствам», – зазначив парламентарій у прямому ефірі телеканалу «24».

Івченко навів приклад, що 1 мільйон гектарів землі, який голова уряду планує продати, – це площа Кіпру.

Івченко

«У нас є мораторій на продаж землі. «Батьківщина» зробила все, аби цей мораторій було продовжено. В умовах, коли в країні іде війна, коли немає законодавчого забезпечення земельної реформи, продаж землі – це злочин перед народом України. Якщо прем’єр-міністр має на увазі під земельною реформою тільки продаж землі, то його потрібно гнати в шию!» – обурився член фракції «Батьківщина».

Також народний депутат нагадав, що досі не вирішена проблема повернення землі територіальним громадам, а також питання спадщини.

«Як ми будемо поводитись із землю, яка відверто не є спадкова? Сьогодні 577 державних підприємств – у Мінагрополітики. І їх розпайовки чекають тисячі людей», – зазначив він.

Вадим Івченко також наголосив, що сьогодні потрібно не вирішувати, кому продати землю, а думати, як зробити дрібний аграрний бізнес прибутковим.

Адже за два роки експорт сировинної продукції (пшениці, кукурудзи…) зріс з 40% до 51%.

Натомість, обсяг переробленої первинної продукції тваринництва знизився з 25% до 17%. Первинна переробка тільки зернових у борошно складає лишень 5%.

До прикладу, Казахстан дає на експорт 56% борошна. Країни Африки (Єгипет) створюють потужні підприємства для переробки української сировини.

Статистика каже, що в країні постійно знижується зайнятість сільського населення: за рік – до 100 тисяч людей. 93% експортної виручки від продажу зернових дають 200 компаній. У Польщі, наприклад, 1 мільйон 600 тисяч сімейних ферм дають 65% надходжень від експорту.

«Бачення реформ та соціально-економічного розвитку країни, яке є у фракції «Батьківщина», кардинально відрізняється від політики уряду. Тому ми виступаємо за переформатування коаліції та відставку уряду», – підсумував Вадим Івченко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова