Вадим Івченко: Вдосконалювати існуючу модель ринку землі – безглуздо

Майже кожного пленарного тижня в порядку денному стоять закони, які «вдосконалюють» ринок землі. Таким є і законопроєкт №6199 «Щодо уточнення положень стосовно вчинення нотаріальних та реєстраційних дій в процесі набуття прав на земельні ділянки».

«Батьківщина» не підтримала цей законопроєкт, оскільки вважає, що сама земельна реформа і відкриття ринку землі є непродуманим кроком, який вже сьогодні негативно відбивається на економічній ситуації в країні.

Про це з трибуни Верховної Ради заявив заступник Голови партії «Батьківщина» Вадим Івченко.

«Вже сьогодні бачимо нечуване зростання цін на продукти харчування. Борошно завозимо з Туреччини, замість того, аби використовувати український Аграрний фонд і проводити форвардні закупівлі зерна та самим переробляти для того, аби наші хлібопекарі мали змогу тримати ціни на хліб», – наголосив депутат.

Він також зазначив,  що аналітична агенція Land Matrix у своєму рейтингу країн, землі яких використовують іноземці для заробляння коштів, поставила Україну поряд з Папуа-Новою Гвінеєю та Ефіопією.

«Наголошу, що прибутки отримує не  Україна. Нашу землю використовують для виготовлення сировини. Коли ж ви зрозумієте, що для України потрібна зовсім інша аграрна політика?» – обурився парламентар.

Вадим Івченко підкреслив, що згідно з останніми заявами Асоціації фермерів, лише 3% фермерів беруть участь  у купівлі-продажу землі.

«Це нечувано для європейської країни! Ми заявляли, що будуємо аграрну політику, спрямовану на підтримку фермерства та малого агробізнесу, а маємо лише 3% фермерів, які здатні брати участь у купівлі землі. Вони навіть не можуть викуповувати землі постійного користування – право на це їм мали дати закони, прийняті Верховною Радою. А також маємо непрацюючу фінансову систему, корупцію в органах місцевого врядування, складність процедури нотаріального оформлення, рейдерство, земельні монополії… То постає питання – для кого ж ми тоді все вдосконалюємо?» – резюмував Вадим Івченко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова