Вадим Івченко: Нині в земельних відносинах – украй напружена ситуація

У Верховній Раді 6 лютого зареєстровано законопроект, який передбачає можливість успадкування права постійного користування земельними ділянками, наданими для ведення селянських (фермерських) господарств.

Цей документ спрямований на створення стабільних умов функціонування фермерських господарств через врегулювання відносин спадкування земельних ділянок, наданих до 1 січня 2002 року у постійне користування для ведення селянського (фермерського) господарства.

Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо успадкування права постійного користування земельною ділянкою сільськогосподарського призначення» №6162 запропонував народний депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко.

«Прийняття цього законопроекту унеможливлюватиме адміністративний тиск на фермерів, пов’язаний з вимогою переоформлення права постійного користування земельною ділянкою на право власності або право оренди без відповідного законодавчого та організаційного забезпечення», — ідеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Вадим Івченко переконаний, що нині в земельних відносинах — украй напружена ситуація щодо земельних ділянок, які були надані фермерам у постійне користування до набрання чинності Земельного кодексу України (2002 р.).

«Наявність земель на такому праві згідно чинного законодавства не дозволяє громадянам, які ведуть фермерське господарство, планувати, ефективно використовувати і передавати ці землі у спадщину, які бажають продовжити ведення фермерського господарства. Така непослідовна державна політика тільки протягом 2010-2015 років скоротила на 10 тисяч чисельність фермерських господарств, а це, зі свого боку, значно зменшило кількість робочих місць на селі», — стверджує народний депутат від «Батьківщини».

kurkul.com, 7 березня 2017р.

Читайте також:

Вадим Івченко: Мешканців сіл потрібно мотивувати до участі у кооперативах
Вадим Івченко: На захист фермерських господарств

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова