Вадим Івченко: Громади ще не скоро зможуть розпоряджатися землями за межами ОТГ

Сьогодні влада навмисне затягує процес передачі земель об’єднаним територіальним громадам, необхідні законопроекти у парламенті не ухвалюються.

Про це зазначив народний депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко під час зустрічі з представниками Асоціації фермерів та приватних землевласників України в Запорізькій області.

«Ситуація з розглядом земельних законопроектів, які передають землю територіальним громадам у розпорядження, доволі заплутана. Хоча актуальність цього питання — очевидна. Спочатку було подано близько 20 законопроектів,але потім вирішили об’єднатись навколо одного. І саме після цього в парламент було подано законопроект від президента, яким землі передаються від Держгеокадастру державним районним адміністраціям», – зазначив політик.

Проте, як наголосив Івченко, парламент провалив президентський законопроект.

Нардеп також зауважив, що влада, розуміючи наскільки це рейтингове питання перед виборами, пішла іншим шляхом: Кабінет Міністрів вже погодив механізм передачі у власність об’єднаним територіальним громадам землі, в тому числі поза межами населених пунктів.

«Нібито технічно уряд і передає землі громадам. Але хитрість ось в чому: перш ніж передавати землі, їх мають інвентаризувати і з’ясувати, які з них вільні. І перед передачею саме ці вільні землі будуть виставляти на аукціон і віддавати переможцям. А громадам залишаться лише ті, які знаходяться в оренді», – пояснив Івченко.

На переконання депутата від «Батьківщини», передача земель за межами населених пунктів дуже важлива для об’єднаних територіальних громад, оскільки Держкомзем більше не зможе в односторонньому порядку, без згоди ОТГ, розпоряджатися цими землями.

«Але низька якість підготовлених законопроектів, а також незрозуміле затягування з ухваленням законів ставить під велике питання саму можливість для громад найближчим часом користуватись цими землями», – прогнозує Вадим Івченко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова