Вадим Івченко: Влада повинна дослухатись до голосу громад

Нові об’єднані громади вимагають скасувати чергове реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

Про це заявив заступник Голови партії «Батьківщина», народний депутат Вадим Івченко під час робочої поїздки у Дніпропетровську область.

Політик нагадав, що відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів перспективних планів формування територій громад областей, з карти України може зникнути понад 100 громад.

«Примусове об’єднання вже створених і повністю спроможних громад, може призвести до соціальної напруги, протестів, втрати довіри до держави. Будь-які дії щодо об’єднання мають відбуватись вийнятково демократичним шляхом, на підґрунті добровільного, самостійного формування сприятливого для життя середовища жителями громади», – наголосив парламентар.

Вадим Івченко зазначив, що сформовані громади можуть самостійно вирішувати свою подальшу долю, влада ж не повинна позбавляти їх шансу на розвиток.

«Прикро, що влада намагається не тільки створити нові громади, які ще не об’єднались, а збирається переглядати ті ОТГ, які вже успішно працюють, мають середній та високий рівень спроможності, забезпечують належний рівень надання послуг, проводять значну проєктну діяльність. Закликаю уряд та президента залишити вже сформовані та спроможні громади в тих межах, які ними були заявлені, дати їм шанс на подальший розвиток і не руйнувати головну цінність децентралізації – можливість громад добровільно та самостійно вирішувати свою подальшу долю», – закликав Вадим Івченко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова