Уряд планує підвищити пенсійний вік заради кредиту МВФ, – Андрій Павловський

У переговорах щодо меморандуму з МВФ на 2017 рік уряд Гройсмана планує виступити з ініціативою про збільшення пенсійного віку до 63 років та інших обмежень щодо виплат пенсій.

Про це заявив експерт з питань соціальної політики, член партії «Батьківщина» Андрій Павловський у Facebook, посилаючись на джерела в Кабміні.

За його словами, обговорення цієї ініціативи вже почалось у кількох міністерствах, так що цілком імовірно, що вона стане частиною угоди з МВФ щодо співпраці на наступний рік.

Зокрема, згідно з інформацією, уряд готується взяти на себе такі зобов’язання: збільшити вік виходу на пенсію і чоловікам, і жінкам до 63 років; збільшити мінімально необхідний робочий стаж до 25 років; обмежити можливості для завчасного виходу на пенсію, в першу чергу, для освітян і медиків; обмежувати виплати працюючим пенсіонерам; запровадити перевірки пенсіонерів, що мають право на надбавки до пенсії; застосувати єдиний принцип нарахування пенсій, крім військових; збільшити адміністративний тиск щодо розширення бази сплати внесків до соціальних фондів.

На думку Андрія Павловського, шлях, який пропонує уряд, щоб вирішити проблему дефіциту Пенсійного фонду, може стати серйозним соціальним ударом по мільйонах українцях, найбільш незахищену верству населення.  За словами експерта, тепер стало зрозуміло, що так звана урядова «пенсійна реформа зводиться до зменшення кількості людей, що мають право на пенсію – за рахунок збільшення пенсійного віку, скасування можливості завчасного виходу на пенсію та за рахунок збільшення років трудового стажу.

«Є об’єктивна проблема – великий дефіцит пенсійного фонду, який запланований на наступний рік на рівні 156 млрд грн (у 2016-му – 145 млрд). Це значить, що 56% всього бюджету ПСУ дотується напряму з держбюджету. Ясна річ, МВФ тисне на уряд і вимагає закрити цю «чорну діру». Але щоб вирішити цю проблему, уряд Гройсмана не йде на детінізацію та деофшоризацію економіки, які б дозволили не тільки суттєво збільшити надходження до держбюджету, а й запустити реальний сектор економіки. Кабмін пропонує проблеми пенсіонерів вирішувати за рахунок самих пенсіонерів. Як і попереднього разу в переговорах довкола меморандуму з МВФ, тишком-нишком приймаються серйозні соціальні рішення, які доведуть старших людей до злиднів», – наголосив експерт.

Нагадаємо, фракція «Батьківщина» надала пропозиції щодо наповнення державного бюджету на наступний рік та ефективного використання бюджетних коштів і закликає врахувати ці ініціативи під час прийняття основного фінансового документу країни.

Як наголосив раніше перший заступник Голови фракції Сергій Соболєв, «наразі у дохідній частині не враховано майже 100 млрд грн – за рахунок заниження показників та неврахованих пропозицій «Батьківщини» щодо деофшоризації, оподаткування дивідендів власників найбільших компаній».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова