Світова дипломатія має дотиснути РФ і звільнити Надію – депутати від «Батьківщини»

Оголошення Донецьким міським судом Ростовської області вироку української льотчиці і парламентарія Надії Савченко відкриває шлях до політичних та дипломатичних кроків щодо її звільнення.

Про це заявив народний депутат від фракції «Батьківщина» Олексій Рябчин, який в числі парламентської делегації перебував на засіданні суду, щоб підтримати Надію.

«Суд завершився. Як і було прогнозовано, оголошений обвинувальний вирок. Та з іншого боку завершення справи відкриває шлях до подальших дипломатичних і політичних кроків по звільненню Надії Савченко», – наголосив Рябчин.

Народний депутат Вадим Івченко  вважає, що перелом у історії з Савченко можна здійснити за допомогою міжнародної дипломатії та тиску міжнародної спільноти.

«Судилище закінчилось. Надії Савченко присудили 22 роки. Залишилась остання надія на світову громадськість, лідерів демократичних країн, дипломатів — не дайте померти невинно засудженій людині. Необхідно потроїти тиск на Росію, задіяти всі можливі та неможливі варіанти. У нас дуже мало часу», – наголосив депутат у  Facebook.

Несправедливим судилищем назвала процес і вирок для Надії Савченко і  народний депутат від «Батьківщини» Олена Кондратюк.

«22 роки позбавлення волі – результат судилища! Але Надя вільна і незламна! З гарячим серцем украінка – так вона себе сама називає! Вона як і ми вірить що скоро повернеться на рідну землю, і каже що рідна земля лікує», – повідомила парламентар після оголошення вироку у Facebook.

Відреагував на винесення вироку українці  і народний депутат Владислав Бухарєв.

«Ми ніколи не вважали процес над Надією Савченко справедливим судом, тому і сьогодні ні в якому разі не визнаємо ні її провини, ні оголошеного вироку. Ми зробимо все можливе і ми віримо, що Надія скоро повернеться в Україну», – написав він у Facebook.

Нагадаємо, група народних депутатів з «Батьківщини» та БПП прибули до РФ для участі у судовому засіданні, на якому оголошували вирок українській льотчиці Надії Савченко.

У складі депутатської делегації – члени фракції «Батьківщина» Олена Кондратюк, Вадим Івченко, Олексій Рябчин, Сергій Євтушок, Валерій Дубіль, депутати від БПП Марія Іонова, Ірина Луценко, позафракційний Віктор Кривенко. У російському Донецьку перебуває і прес-секретар Президента України Святослав Цеголко.

Відразу після оголошення вироку партія «Батьківщина» в офіційній заяві наголосила, що ні «Батьківщина», ні світ не визнають так званого «вироку» Савченко.

«Це судилище над Надією Савченко – саме по собі є кримінальним злочином російського правосуддя, зважаючи на те, скільки порушень скоїла державна репресивна машина РФ. І за цей злочин винні обов’язково отримають покарання», – йдеться в заяві.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова