Голова Комітету ВРУ з прав людини закликав негайно звільнити Ахтема Чийгоза

Голова Комітету Верховної Ради з прав людини, заступник Голови партії «Батьківщина» Григорій Немиря заявив, що вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу, винесений російською окупаційною владою на території Криму, є політичною розправою.

«Вирок громадянину України Ахтему Чийгозу став черговим свідченням репресивної політики Російської Федерації на Кримському півострові щодо кримських татар», – сказав він.

Григорій Немиря переконаний: «Переслідування лідерів Меджлісу кримськотатарського народу, заборона діяльності Меджлісу є неприпустимим порушенням прав людини та суперечить міжнародним правовим нормам».

Нагадаємо, що 11 вересня 2017 року підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза до 8 років позбавлення волі у колонії загального режиму.

Активіст був затриманий за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України, що відбувся біля стін Верховної Ради Автономної Республіки Крим 26 лютого 2014 р. Російська влада окупованого Криму звинуватила Ахтема Чийгоза в організації масових заворушень.

«Ахтем Чийгоз відстоював незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, боровся за дотримання прав і свобод людини на окупованому півострові, саме за це і опинився за ґратами», – зауважив Григорій Немиря.

Заступник Голови партії «Батьківщина» також наголосив: «Я обурений цим вироком, який є цинічною політичною розправою Кремля з Ахтемом Чийгозом, і як голова Комітету ВРУ з прав людини вимагаю негайно його звільнити».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова