Винесено ще два вироки путінському режиму на користь захисників України, – Андрій Сенченко

У понеділок, 12 грудня, в Хмельницькому міськрайонному суді було прийнято два важливі рішення на користь українських військовослужбовців, що юридично підтверджують факт агресії РФ.

Про це повідомив  лідер Всеукраїнського руху «Сила права», член Політради партії «Батьківщина» Андрій Сенченко.

За його словами, обидва рішення стосуються встановлення факту агресії РФ щодо України. Підготовкою заяв до суду займалася юридична команда руху «Сила права».

У першій справі суддя розглянула заяву Володимира Співачук, 69-річного батька загиблого воїна, і обставини загибелі його сина Олександра.

«Співробітник управління МВС України в Хмельницькій області майор Олександр Співачук загинув 29 серпня 2014 при прориві в складі батальйону «Миротворець» з Іловайського котла. Упізнати тіло Олександра змогли тільки за допомогою експертизи ДНК. Суд встановив юридичний факт загибелі Співачук Олександра Володимировича, 9 березня 1982 року народження, при виконанні обов’язків військової служби 29 серпня 2014 року на території Донецької області в м. Іловайськ, внаслідок збройної агресії РФ проти України. Олександр Співачук посмертно нагороджений орденом «За мужність» III ступеня», – зазначив Сенченко.

Ще одним рішенням був встановлений юридичний факт поранення Шорохова Сергія Миколайовича, 21 квітня 1973 року народження, при виконанні обов’язків військової служби 12 липня 2014 року в районі населеного пункту Мар’їнка, Донецькій області, внаслідок збройної агресії РФ проти України.

«Прапорщик Сергій Шорохов у складі екіпажу БТР прикривав колону санітарних машин. Під час артилерійського обстрілу бойова машина підірвалася на міні. Тяжкопораненого Сергія знайшли посеред поля в башті, яку відірвало разом з ним. Тільки через кілька днів він прийшов до тями в Дніпропетровському госпіталі ім. Мечникова. Воїн-прикордонник нагороджений орденом «За мужність» III ступеня», – додав лідер Всеукраїнського руху «Сила права».

На переконання Андрія Сенченка, ці рішення послужать правовою основою для наступного кроку – позовів проти держави-агресора.

«Ці рішення дуже важливі. По-перше, по справі проходять військові – один з них загинув в Іловайську, другий, прикордонник, був поранений під час виконання службових обов’язків. По-друге, зафіксовані докази російської агресії, на які правозахисники будуть опиратись в наступних позовах щодо відшкодування країною-агресором моральних збитків. По-третє, Україна може використовувати рішення в Гаазькому трибуналі як докази агресії Росії», – пояснив правозахисник.

За словами Андрія Сенченка, сьогодні «Сила права» підтримує в судах близько 4 тисяч подібних справ на різних етапах розгляду на підтвердження агресії РФ. Ці справи стосуються як сімей полеглих військових та цивільних осіб, поранених та покалічених військових та мирних мешканців, військовополонених, цивільних осіб, яких незаконно позбавили свободи, а також вимушених переселенців та осіб, які втратили майно в результаті військової агресії РФ.

Нагадаємо, «Сила права» вже пред’явила Росії перший рахунок відшкодування збитків, нанесених збройною агресією. «Еталонним» рішенням для всіх постраждалих, які також зможуть відсудити компенсацію у Росії, стала судова ухвала про компенсацію українській громадянці Ірині Верігіній збитків, нанесених агресією РФ.

4 березня 2016 року голова Луганської облорганізації «Батьківщини» Ірина Верігіна звернулася до Голосіївського райсуду Києва із заявою про встановлення юридичного факту того, що вона стала вимушеною переселенкою в результаті російської збройної агресії та окупації частини території Луганської області України. 30 травня 2016 року за заявою Ірини Верігіної про забезпечення позову суд «наклав арешт» на 3 мільярди доларів російського кредиту. При цьому суд взяв до уваги офіційну статистику, відповідно до якої в країні сьогодні близько 2 мільйонів громадян, що постраждали від російської збройної агресії, – родин загиблих, військовослужбовців і цивільних осіб, які отримали поранення і каліцтва, громадян, що побували в полоні і незаконному ув’язненні, втратили особисте майно, а також вимушених переселенців.

Загальна сума шкоди, завданої громадянам України російською збройною агресією, розрахована на підставі практики Європейського суду з прав людини, перевищує 100 мільярдів доларів США.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова